Co przeczytamy - czyli premiery na grudzień 2017

Cześć dzisiaj przychodzę do Was z ofertami książek które przeczytacie w grudniu. Dajcie znać jeśli któraś z pozycji.



1. David Day - Atlas Tolkienowski
04.12.2017

Bogato ilustrowany "Atlas Tolkienowski"to niezbędne kompendium wiedzy zarówno dla początkującego miłośnika Tolkiena, jak i dla każdego, kto chce sobie przypomnieć i usystematyzować wiedzę na temat świata wykreowanego w Hobbicie i Władcy Pierścieni.

W książce Davida Daya znajdziemy tablice chronologiczne, zestawiające najważniejsze wydarzenia z historii Śródziemia i Nieśmiertelnych Krajów czy rozmaitych królestw oraz wojen, barwne mapy ukazujące poszczególne etapy tworzenia Ardy, tablice genealogiczne ras, a także wizualizacje flory Tolkienowskiego świata. Poszczególne wydarzenia, postacie i miejsca są opisane w zwięzłych notkach, ozdobionych ilustracjami licznych autorów, znanych z wcześniejszej publikacji Davida Daya, "Bestiariusza Tolkienowskiego". Przewodnik jest podzielony na osiem rozdziałów, traktujących o stworzeniu Ardy, o Nieśmiertelnych Krajach, o Śródziemiu, o królestwach Beleriandu w Pierwszej Erze, o imperium Númenoru w Drugiej Erze, o królestwach Dúnedainów w Trzeciej Erze, o wyprawie do Samotnej Góry i o wyprawie z Jedynym Pierścieniem.
2. Laurie Lee - Cydr z Rosie
04.12.2017

Wraz z Lauriem Lee podróżujemy w przeszłość, do czasów tuż po I wojnie światowej, do małej i ubogiej angielskiej wioski w hrabstwie Gloucester. To tam w gronie licznego rodzeństwa, pod opieką porzuconej przez męża matki, autor spędził dzieciństwo i wczesną młodość. Wśród nieokiełznanej przyrody wioski Slad położonej w dolinie, odciętej od świata zewnętrznego, życie mieszkańców trwa od wieków niemal w niezmienionej formie. Autor niezwykle sugestywnie, plastycznie i z poczuciem humoru odtwarza zapomnianą już Anglię, swój raj na ziemi, który wojna i cywilizacja zniszczyły bezpowrotnie. Dzięki zapiskom powstała kronika tradycyjnego wiejskiego życia przyciągającego i zniewalającego swoim urokiem, pełnego zapachów, kolorów i dźwięków, któremu kres położyła nowoczesność.

"Cydr z Rosie" przyniósł Lauriemu Lee światową sławę. Książka sprzedała się milionach egzemplarzy i doczekała się ekranizacji przez stację BBC.
3. Sylwester Latkowski - Układ Trójmiejski
04.12.2017

Sylwester Latkowski - reżyser, scenarzysta, dziennikarz, producent filmów, "Afera podsłuchowa. Taśmy Wprost" (współautor Michał Majewski, 2014) - opisuje od lat świat przestępczy i afery Trójmiasta. Książka nie tylko podsumowuje jego dziennikarskie śledztwa, ale też zawiera nowe informacje i tropy. W książce odkrywa nieznane kulisy takich spraw jak Amber Gold. Ujawnia treść nieznanych taśm. Po raz pierwszy poznamy nagranie syna premiera, Michała Tuska, w którym opowiada o swojej współpracy z twórcami piramidy finansowej i linii lotniczej OLT Express.

Kto jest najważniejszym gangsterem w Trójmieście? Latkowski odpowiada wprost – Tygrys i ujawnia kulisy tajnego śledztwa wobec legendy trójmiejskiego świata przestępczego. Co dzieje się dzisiaj z do niedawna najbogatszym Polakiem, Ryszardem Krauze? Czy rzeczywiście zbankrutował i nic nie znaczy?
W książce poznamy nowe fakty z tak głośnych spraw, jak Krystka i "Zatoki Sztuki" czy zaginięcie Iwony Wieczorek. Latkowski ujawnia, że śledztwo jest blokowane m. in. w Komendzie Głównej Policji.

"Trójmiasto jest wielką Puchą Pandory. Trzeba byłoby tu F-16 wypróbować, spalić to, zaorać i jeszcze raz podpalić. Potem każdemu wchodzącemu dawać przepustkę po sprawdzeniu, że nie jest pozapinany z dziwnymi ludźmi. Tu jest jedna wielka sitwa" – mówi Latkowskiemu były szef gdańskiego Centralnego Biura Śledczego.

Książka pokazuje, że w wielu głośnych sprawach przewijają się te same osoby, i pozwala zrozumieć, dlaczego układ trójmiejski jest na tyle silny, że wciąż niezmiennie trwa. Tamtejszy wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie z nim.
4. David Weber - Honor Harrington. Cień zwycięstwa
05.12.2017

Czasem nie wszystko przebiega dokładnie tak, jak powinno.

Mesańskie Równanie od stuleciu wcielało w życie swój plan, aby urządzić galaktykę po swojemu i udoskonalić genetycznie ludzkość.

Do niedawna wszystko przebiegało zgodnie z grafikiem, ale w pewnej chwili Równanie trafiło na przeszkodę pod postacią Gwiezdnego Królestwa Manticore. Sprowokowało więc wojnę między Manticore a Ligą Solarną, największym i najpotężniejszym mocarstwem, stworzonym kiedykolwiek przez rodzaj ludzki. Aby przyspieszyć bieg spraw, przypuściło jednocześnie skrytobójczy atak, który zrujnował przemysł obronny Królestwa Manticore.

Podjęto też działania dla podkopania tradycyjnie dobrej reputacji Manticore na arenie międzynarodowej. Temu właśnie miała posłużyć operacja Janus, polegająca na zachęcaniu różnych ugrupowań rebelianckich do działania i obiecywaniu im wsparcia ze strony królestwa. Wsparcia, które nie miało nigdy nadejść. Dla Ligi Solarnej miał to być kolejny argument za zniszczeniem Manticore.

Niemniej nawet najstaranniej przygotowane działania mogą mieć trudne do przewidzenia konsekwencje. Skutkiem ubocznym operacji Janus stała się fala rewolucji, dających szansę uciśnionym planetom na zdobycie prawdziwej niezależności.

Akcja "Cienia zwycięstwa" toczy się głównie na kilku planetach, rządzonych przez podporządkowane korporacjom i skorumpowane rządy. Są wśród nich Chotěboř (skolonizowany w dużej mierze przez Czechów), Włocławek (zasiedlony przez potomków polskich kolonistów), szkocki Halkirk czy chorwacka Kornati. Wszystkie one stają wobec historycznej szansy pójścia za przykładem gromady Talbott i sprzymierzenia się z Gwiezdnym Imperium Manticore.
5. Carrie Fisher - Pamiętnik księżniczki
06.12.2017

Nie wszystkie księżniczki żyją w wysokich wieżach. Niektóre kręcą gwiezdne wojny.

Kiedy Carrie Fisher po latach odnalazła swój pamiętnik prowadzony podczas kręcenia pierwszych "Gwiezdnych wojen" sama była zaskoczona tym, co tam znalazła. Wydawało się, jakby pisały go dwie osoby –wrażliwa romantyczka i młoda, energiczna dziewczyna szukająca silnych wrażeń.

Dla młodziutkiej Carrie rok 1977 okazał się przełomowy. Otrzymała rolę, która na zawsze stała się jej alter ego. Po latach sama powiedziała, że księżniczka Leia to część jej osobowości. Zadurzona wfilmowym partnerze– Harrisonie Fordzie spełniła swój sen i przeżyła płomienny romans z kapitanem Sokoła Millenium zarówno na jak i poza ekranem. W swojej ostatniej książce rozwiewa plotki i zdradza, co się wtedy wydarzyło.

Fisher z rozbrajającą szczerością pisze o swoim szalonym życiu w Hollywood, olbrzymich pieniądzach i cenie sławy. "Pamiętnik księżniczki"to ostatnia książka Carrie Fisher i opis jej drogi przez ciemną i jasną stronę mocy.
6. Diagnoza [opracowanie zbiorowe]
07.12.2017

Losy trójki głównych bohaterów medyczno-kryminalnego serialu "Diagnoza", hitu stacji TVN, teraz do czytania. Tego nie zobaczysz na ekranie!
Anna Nowak, pacjentka szpitala w Rybniku, otwiera oczy po operacji. Zespół doskonałych chirurgów uratował jej życie. Jednak coś się nie udało – Anna po przebudzeniu z narkozy nie pamięta, kim jest. Jej przeszłość to wielka zagadka. Wkrótce staje się jasne, że przynajmniej jedna osoba z jej otoczenia zna rozwiązanie tej zagadki, ale zrobi wszystko, by nikt inny go nie poznał.
7. Ian Douglas - Star Carrier. Tom 7. Mroczny umysł
07.12.2017

Rok 2425. Wojna między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską zakończyła się. Jednak zanim na Ziemi rozpocznie się era pokoju, ludzkość musi połączyć swe siły i stworzyć wspólną flotę kosmiczną do walki z nieznanym zagrożeniem w Omega Centauri. Bez ostrzeżenia obca potęga zniszczyła tam ludzką placówkę naukową. Zagrożenie musi zostać zneutralizowane, zanim obcy zainteresują się Ziemią.

Admirał Trevor "Piachu" Gray, dowódca lotniskowca "Ameryka", ma własną misję. Konstantin, sztuczna inteligencja o niezwykłych możliwościach, przekonał go, że jedyną szansą na przetrwanie ludzkości jest technologia, którą można znaleźć w pewnym odległym układzie. Teraz Gray musi złamać rozkazy, aby stworzyć broń potężniejszą od wszystkiego, co powstało.
8. Alejandro Jodorowsky, Marianne Costa - Metagenealogia. Odkrywanie siebie za pomocą psychomagii i drzewa genealogicznego
21.12.2017



Legendarny reżyser teatralny i filmowy, twórca takich obrazów, jak "Kret" i "Święta góra", Alejandro Jodorowsky podejmuje temat drzewa genealogicznego w kontekście przezwyciężania wzorców i wpływów poprzednich pokoleń.

Alejandro Jodorowsky i Marianne Costa wskazują, że każdy człowiek jest wytworem dwóch sił i jedynie odkrycie wzorców rodzinnych pozwala wyjrzeć poza granice stabilnej tożsamości stworzonej przez linię rodową. Dzięki wskazówkom zaprezentowanych w tej książce będziesz mógł osiągnąć wolność oraz pokonać choroby i nieuświadamiane wzorce zachowania odziedziczone po przodkach, co zapobiegnie przekazaniu ich przyszłym pokoleniom.

Niniejszy podręcznik:
zawiera opis ćwiczeń, które pozwalają odkryć psychologiczne dziedzictwo rodzinne, uzdrowić negatywne wzorce zachowania i choroby obecne w naszym drzewie genealogicznym, a także odkryć naszą prawdziwą jaźń,
wyjaśnia, w jaki sposób jesteśmy kształtowani przez dwie siły: powtarzanie rodzinnych schematów wyniesionych z przeszłości oraz tworzenie nowych idei pochodzących z uniwersalnej Świadomości, którą być może będziemy w stanie osiągnąć w przyszłości,
zawiera wiele opowieści dotyczących życia Jodorowskiego oraz jego pracy z tarotem, psychoanalizą i psychomagią.

Komentarze