Stąd ten cytat

Cześć wracam do Was z postem namawiającym do przyjrzenia się bliżej różnorakim książeczkom. Tym razem mam kilka cytatów z książki Metro 2033.

Wybaczcie wygląd okładki ale to przez częste użytkowanie ;)

Poniżej macie trzy cytaty z pierwszego tomu [moim zdaniem najlepszy], trylogii Metro, którego świat uległ takiemu rozbudowaniu, że aktualnie samo uniwersum ma chyba już koło dwudziestu książek. Są wśród nich lepsze i gorsze egzemplarze ale ogólnie wszystkie są ciekawe.

1. Olbrzymie, szare, mokre szczury, bez żadnego uprzedzenia, wysypały się z jednego z ciemnych bocznych tuneli. [...] Tunel ten prowadził do królestwa szczurów, miejsca, w które nie odważyłby się zapuścić najbardziej szalony poszukiwacz przygód.

2. Wyszło na to, że kroczył swoją drogą, a wydarzenia jego życia tworzyły harmonijną fabułę, która panowała nad ludzką wolą i rozumem, tak że jego wrogowie tracili wzrok, a przyjaciele zaczynali widzieć, aby przybyć mu na czas na pomoc.

3. Światło. Takie samo. Mówili prawdę, wszyscy mówili prawdę, legendy nie kłamały. Światło było tak ostre, że Artem musiał zmróżyć oczy, żeby nie oślepnąć.

Komentarze