Przejdź do głównej zawartości

Jordi Llobregat - Sekret Wesaliusza

Po długim męczeniu wreszcie udało mi się przeczytać książkę. No, może "męczenie" to złe słowo gdyż nie jest ona zła a to raczej przez mój chroniczny brak czasu i nawet pomimo brania książki wszędzie ze sobą i czytania w każdej wolnej minucie te pięćset stronic przeszło aż w pięć dni. Jestem pewny iż mógłbym spokojnie skrócić ten czas do maksymalnie trzech dni. No ale dość mego marudzenia zapraszam do opinii ;)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:


Wydawnictwo: Sonia Draga
Premiera: 13 kwietnia 2016

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Barcelona, maj 1888. W przededniu rozpoczęcia Wystawy Światowej miastem wstrząsa seria przerażających wydarzeń, które stawiają pod znakiem zapytania powodzenie całego przedsięwzięcia. Pojawiają się zmasakrowane ciała młodych kobiet, a ich rany z mroków zapomnienia wydobywają prastarą klątwę ciążącą nad miastem...
Przebywający w Oksfordzie młody naukowiec, Daniel Amat, otrzymuje wiadomość o śmierci ojca i zmuszony jest po długiej nieobecności wrócić do Barcelony. Po powrocie zostaje wciągnięty w poszukiwania bezwzględnego mordercy, a jednocześnie musi stawić czoła swojej własnej mrocznej przeszłości.
Podążający za sensacją barceloński dziennikarz, Bernat Fleixa, i student medycyny, Pau Gilbert, jednoczą siły, aby odnaleźć starożytny manuskrypt Andreasa Wesaliusza, szesnastowiecznego flamandzkiego uczonego, twórcy nowożytnej anatomii. Okazuje się jednak, że manuskryptu poszukuje również morderca.
Tajemnice, zakazane namiętności i zdrady! Prawa do książki sprzedano do 18 krajów!

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Jak dobrze wiecie nie często zabieram się za ten gatunek. Ten jednak przyciągnął mnie okresem czasowym. Sekret Wesaliusza rozgrywa się prawie miesiąc przed rozpoczęciem Wystawy Światowej kiedy to w Barcelonie mają miejsce brutalne zabójstwa. Mamy tu trójkę głównych bohaterów ale tak naprawdę to wydaje mi się iż dużo większą rolę położono na ukazanie życia w tamtejszym okresie. Nie zrozumcie mnie źle, postacie są wyraźnie zarysowane oraz "ustawione" na planie. Mają swoją przeszłość i nawet mimo częściowego jej ukazania na łamach powieści czujemy iż jest to tylko czubek góry lodowej. Jednak dużo ciekawsze wydaje sięsamo miasto oraz jego przedstawienie poprzez różne postacie z drugiego i trzeciego planu a także takie przychodzące tylko epizodycznie. Część z was może zniechęcić pewien spokój przy tempie akcji, tu muszę was ostrzec iż przez cały czas ma on jednakową prędkość. Mnie osobiście nie przeszkadzało to ale wiem iż znajda się tacy którzy woleliby aby miała ona przyspieszenia i spowolnienia niczym wzloty i upadki paraboli. Książka nie jest typowym przedstawicielem kryminału a raczej ma w sobie trochę z klasyków gatunku oraz elementy nowoczesności, miejscami nawet miałem skojarzenia typu "ej, gdzieś już czytałem o tym motywie". Cała akcja może kojarzyć się wami [w stopniu bardzo ogólnym], ze wzorem jaki stosuje i siebie Dan Brown, jeśli podoba Wam się to możecie przekonać się sami czy również odniesiecie takowe wrażenie. I jeszcze na koniec, słówek kilka o zakończeniu. Z jednej strony możnaby się spodziewać czegoś w takim stylu ale gdzieś tak w okolicach czterysetnej strony tliła się iskierka nadziei na eksperyment pisarza i stworzenie zakończenia w stylu bez happy endu. To co tutaj nam zaproponował, ładnie zamyka wszystkie wątki i jest satysfakcjonujące ale tak nie do końca.

Jak zawsze zapraszam Was do komentowania.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Więcej informacji o Wystawie Światowej:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…