Przejdź do głównej zawartości

Marta Krajewska - Zaszyj oczy wilkom

Cześć, dzisiaj przychodzę do Was z lekko spóźnioną opinią. Tak naprawdę to powinna ona znaleźć się już wczoraj, jednak nie miałem czasu na jej napisanie. Sorki ;)

------------------------------------------------------------------

Okładka:


--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Podczas każdej pełni księżyca mieszkańcy Wilczej Doliny ryglują drzwi w chatach i siedzą w ciszy, nasłuchując z niepokojem wycia wilkołaka. Pochłonięta własnymi kłopotami Venda nie potrafi w pełni poświęcić się obowiązkom Opiekunki. Nikt nie wie, jak wygórowaną cenę zapłaciła dziewczyna za pomoc otrzymaną od Pana Lasu i jak długo jeszcze będzie jego dłużniczką.
Atra, niepomna ostrzeżeń, pragnie nie tylko odzyskać to, co utraciła, ale również zemścić się. W trakcie swoich poszukiwań odkrywa, że być może ostatni z wilkarów będzie w stanie jej pomóc. Czy jednak jej starania nie doprowadzą do jeszcze większych nieszczęść? Więź łącząca Vendę i DaWerna nie może zostać zerwana bez straszliwych konsekwencji. W świętym gaju bogowie milczą, a Venda czuje się opuszczona i bezsilna.
Nad Wilczą Doliną zapada zmrok…

źródło opisu: Genius Creations, 2017

------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Trudno napisać opinię drugiej części serii gdy postanowiło się ni dawać żadnych spojlerów. Ani nie zdradzać pewnych rzeczy które pojawiają się w tej pozycji. Ale trzeba spróbować. Zaszyj oczy wilkom jest drugim i ostanim [jak do tej pory], tomem serii "Wilcza Dolina". Jest to opowiadanie w dużej mierze oparte na wierzeniach słowiańskich lecz bez szczegółowego ich opisu. Dlatego jeśli chcecie dokładnie dowiedzieć się dlaczego mieszkańcy doliny robią takie a nie inne rzeczy oraz co one znaczą to tu ich nie znajdziecie. Tu raczej znajdziecie książkę akcji z luźno wybranymi kilkoma wierzeniami które pasują autorce do koncepcji świata. Przy tej części troszeczkę bałem się iż znajomość pomiędzy głównymi postaciami niczym nie zaskoczy i powoli wkroczy nuda do ich "burzliwego i zakazanego" romansu [czemu zakazany to już na pewno wiecie po przeczytaniu pierwszej części]. W tej części jest pewna bohaterka która z tła wyszła na prawie pierwszy plan, jest to Atra i tak naprawdę to o niej jest ta książka, dlatego mimo dużej części poświęconej Opiekunce i DaWernowi to ona jest tu jedną z ciekawszych kreacji. Książkę czyta siębardzo szybko mimo zakończenia które niby coś rozwiązuje ale nadal widać na horyzoncie niebezpieczeństwo i temat przewodni trzeciego tomu. 
Jeśli spodobała wam się część pierwsza ta również przypadnie do gustu.

Profil książki na lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…