Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Księżycowe Miasto tom 2. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Księżycowe Miasto tom 2. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 21 maja 2020

Sarah J. Maas - Dom ziemi i krwi - Księżycowe Miasto - Część 2 [PRZEDPREMIEROWA]

Nie mogłem wytrzymać i wziąłem się za przeczytanie drugiej części Księżycowego Miasta. Potraktujcie ten wpis jako uzupełnienie tego z części pierwszej.

-------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Księżycowe Miasto
Premiera: 3 czerwiec 2020

---------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Bryce Quinlan jest dziewczyną, która w połowie jest człowiekiem, a w połowie Fae. W świecie pełnym magii, niebezpieczeństw i ognistych romansów poszukuje zemsty! Bryce Quinlan kocha swoje życie. W dzień pracuje dla handlarza antyków, sprzedając nie do końca legalne magiczne artefakty, a nocą imprezuje razem z przyjaciółmi, delektując się każdą przyjemnością jaką Lunathion – znane również jako Crescent City – ma do zaoferowania. Ale gdy bezwzględne morderstwo wstrząsa miastem, wszystko zaczyna się rozpadać – również świat Bryce.

----------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Tak na szybko to mógłbym napisać iż ta część trzyma poziom pierwszej jednak to troszkę za mało, nie uważacie? Jak część pierwszą porównałem do tych starszych kryminałów tak w tej jest dużo więcej scen akcji. A sama książka mogłaby być uważana jednocześnie za zamkniętą historię oraz część większego uniwersum. Cieszy mnie fakt iż kilka postaci niejako z tła postanowiło wyjść na drugi i trzeci plan i pokazać nam się w większej części. Jest kilka zwrotów akcji czy ..., nie o tym nie będę pisać. Jakbym miał napisać w skrócie jest to książka [a właściwie książki ponieważ odnosi się to do obu części] na dwa trzy dni przyjemnego wejścia w uniwersum wykreowane przez autorkę i całkowitego się w niej zatracenia. Oczywiście jakbym miał się do czegoś przyczepić to zbyt idealne zewnętrznie postacie. Wolałbym aby postacie miały jakieś wady, wtedy łatwiej by się było odnaleźć w tamtym świecie. Ale może w kolejnych książkach autorka zrobi coś w tym stylu. Poza tym coś mi mówi iż postacie mają taki a nie inny wygląd przez wybór grupy docelowej dla której pisarka kieruje swe dzieła. Czas spędzony przy lekturze nie został ani na chwilę zmarnowany i nie było sekundy abym żałował iż poznałem pióro Sarah Maas. 
Czy polecam tę książkę? Tak, ale podczas czytania zaopatrzcie się od razu w obie części.



Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Uroboros

Profil książki w serwisie lubimy czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4924471/dom-ziemi-i-krwi-czesc-2

Andrzej Pupin - Piętno Ciemności

Zacząłem tę powieść czytać w piątek 19 czerwca ale panujące upały sprawiły iż musiałem odłożyć ją na dzień kolejny. I mimo, że w sobotę 20 c...