Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z sierpień, 2017

James Rollins - Wirus Judasza

Jak wypadł mój pierwszy kontakt z tym autorem. Przekonajcie się sami.

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:
Światu grozi zagłada biologiczna wywołana wirusem Judasza, który przybył z otchłani Oceanu Indyjskiego. Ludzkość przetrwa, jeśli uda się odkodować wiadomość zapisaną w pradawnym języku aniołów, pochodzącym sprzed ery starożytnego Egiptu, a więc starszym od pierwszego oficjalnego języka świata...

Powieść sensacyjno-przygodowa jednego z najpopularniejszych pisarzy tego gatunku, autora m. in. „Czarnego zakonu”, „Burzy piaskowej” i „Amazonii”. Dla fanów Kena Folleta, Clive'a Cusslera, Wilbura Smitha oraz filmów z Indianą Jonesem. Zapierająca dech w piersiach akcja, starcie dobra ze złem, archeologiczne i medyczne zagadki oraz opisy egzotycznych miejsc to najważniejsze walory książek …

Andy Weir - Marsjanin

Książka która miała swój szum medialny. A ja który w większości przypadków ignoruje takie książki, z różnych powodów. Kierowany ciekawością oraz wyciszeniem wokół niej, postanowiłem sprawdzić jak się sprawy mają.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:


----------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Mark Watney kilka dni temu był jednym z pierwszych ludzi, którzy stanęli na Marsie.

Teraz jest pewien, że będzie pierwszym, który tam umrze!

Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają…

opracowanie zbiorowe - Kajko i Kokosz nowe przygody

Drugi tom nowego wydania wydarzeń ze świata dzielnych wojów grodu Mirmiłowo.

------------------------------------------------------------

Okładka:


----------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:
Kajko i Kokosz Janusza Christy to jedna z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów. Pełna kolorowa edycja oryginalnego cyklu składa się z 20 tomów. Kontynuacji kultowej serii podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy scenarzyści i rysownicy: Piotr Bednarczyk, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur oraz Tomasz Samojlik.
W nowych komiksach z Mirmiłowa powracają starzy bohaterowie – rozbójnik Łamignat i jego ukochana żona Jaga, fajtłapowaci Zbójcerze na czele z Hegemonem, niesforny smok Miluś, desperujący Mirmił i jego rubaszny brat Wojmił, a także sami tytułowi bohaterowie. Czytelnicy znajdą w nowych przygodach Kajka i Kok…

Peter Swanson - Dziewczyna z zegarem zamiast serca

Wiecie sięgnąłem po tę książkę aby odpocząć troszkę przy jakimś lekkim romansie. W takim osądzie kierowałem się tytułem oraz stylistyką okładki. Jeśli chcecie wiedzieć jak bardzo się myliłem to zapraszam do dalszego czytania.


-----------------------------------------------------------------------------

Okładka:


--------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Gdy George po raz pierwszy spotkał Lianę Decter, miała osiemnaście lat i była studentką pierwszego roku college’u w Sweetgum na Florydzie. Przez cały semestr byli nierozłączni. Kiedy więc otrzymał wiadomość, że w Święta Bożego Narodzenia Liana popełniła samobójstwo, był zdruzgotany.
Gdy jednak odwiedził jej zrozpaczonych rodziców, zorientował się, że stojące na kominku zdjęcie ich córki nie przedstawia Liany, którą znał. Kim więc była dziewczyna, którą tak bardzo pokochał i która tak nagle zniknęła?
Niespodziewanie, po dwudziestu latach, w pewien zwyczajny piątkowy wiec…

Neil Gaiman - Księga Cmentarna

Kolejna książka jednego z moich ulubionych autorów. Tym razem zabrałem się za Księgę Cmentarną która została wydana na nowo dzięki wydawnictwu MAG. Jeśli jesteście ciekawi mojego zdania na jej temat, zapraszam poniżej.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:


----------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Kiedy małemu dziecku udaje się uciec przed mordercą zamierzającym zabić całą rodzinę, kto mógłby przypuszczać, że schronienia udzieli mu miejscowy cmentarz? Wychowany przez zamieszkujące go duchy, zjawy i widma, Nik musi uczyć się życia od umarłych. Ale wciąż grozi mu niebezpieczeństwo, bo morderca nie ustaje w wysiłkach, żeby dokończyć swoje zadanie...
źródło opisu: www.mag.com.pl
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Ta króciutka książeczka (niewiele ponad 200 stron) została …

Harlan Coben - W głębi lasu

Powróciłem do tego autora po dłuższej przerwie i wiecie co. Zupełnie zapomniałem jego styl pisania i typ prowadzenia rozgrywki. Nie mówie, że jest to złe. Jednak przez to czuje się jakbym odkrywał go po raz pierwszy.
------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:
Jaka tajemnice skrywa milczący las?

„Pewnej nocy poszliśmy sami do lasu. Nie powinniśmy.” Myśleli, że znaleźli najbardziej odosobnione miejsce w okolicach młodzieżowego obozu PLUS. Nie mogli się bardziej pomylić. Dwójka zakochanych przypadkowo stała się świadkami krwawego morderstwa, które popełniono na czworgu nastolatków.

Właśnie, czworgu…? Przecież odnaleziono tylko dwa ciała. Co stało się z pozostałymi? Czy jest szansa, że ofiary jakimś cudem przeżyły?

Jedną z zaginionych osób jest Camille, siostra prokuratora Paula Copelanda, który po dwudziestu latach od trage…

Andrzej Pilipiuk - Wampir z M3

Wiecie, tak szczerze to nie znam tego autora zbyt dobrze. Mój kontakt z jego twórczością to głównie przygody Jakuba Wędrowycza a konkretnie opowiadania z tą postacią. Właściwie jeśli się zastanowić to takie opowiadania są moim jedynym kontaktem (opowiadania dostępne w internecie oraz te z książki Konan Destylator), tak że nie jestem obeznany z jego stylem jak w przypadku innych twórców. Ale wróćmy do książki.


------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:



------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Wyklęty powstań ludu ziemi, powstańcie których dręczy głód... 

A więc twierdzicie Obywatelu, że wampiry istnieją? Niby kraj socjalistyczny, ateizm w modzie, a tu taka wtopa. I jak tu się krzyżem odwijać? Jak wodą, tfu, święconą chlapać? A czosnek tylko granulowany i z importu z bratniej Czechosłowacji! 

Myśl nowa blaski promiennymi, dziś wiedzie nas na bój, na trud. 

Być…

Wyzwanie grupowe - Kryzys wiary Paladyna

W grupie FB do której należę zorganizowano wyzwanie pisarskie (a właściwie jest to jego druga edycja) które polega na wybraniu w ciemno numeru tematu a następnie napisać coś do niego. Mnie przypadł "Kryzys wiary Paladyna". Podejrzewam, że niektórzy z Was po przeczytaniu tego tekstu uznają to za chodzenie po bezpiecznych granicach. Jednak mam nadzieję, że mimo to spodoba Wam się tekst i uda się Wam doczytać go do końca. No dobra, nie przedłużając więcej zapraszam do czytania.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------


Stałem na straży równowagi przez dwanaście lat. Od pierwszego dnia w którym złożyłem śluby. Widziałem wiele dobrych ludzi splugawionych magią, na których oczyszczenie nie działało i trzeba było ich zlikwidować. Kto raz wpuścił spaczenie do swego ciała, już zawsze będzie dla niego otwarty. Ścisnąłem swój amulet rozproszenia magii, nie aby gdzieś w okolicy jakaś była, robiłem to pod wpływem czyste…

Tomasz Hipsz - Kune

Książka będąca miksem gatunków. Czy jest to dobre połączenie? Może moja opinia pomoże Wam w podjęciu decyzji.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:


----------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Zbliża się czas intensywnego wykorzystywania Księżyca i najbliższych okolic naszej planety.
Czy w parze z postępem technicznym idą zmiany w naturze ludzkiej? Czy w ściśle kontrolowanym środowisku bazy księżycowej jest miejsce na typowe słabości, intrygi, przestępstwa? Czy w zamkniętym środowisku jest miejsce na uczucia i intymność? Może zmienia się tylko otoczenie, w którym się poruszamy, a natura ludzka pozostaje niezmienna?
Mark Novak - dojrzały facet po przejściach chce zostawić za sobą przeszłość. Liczy na spokojną posadę, która umożliwi mu uporządkowanie własnego życia. Przybywa do bazy księżycowej Kune, na której ma objąć stanowisko dowódcy Służby Bezpieczeństwa. Je…

Amy Tintera - Restart

Książka która miała potencjał na bycie bardzo oryginalną w milionie podobnych. A jak wyszło, dowiecie się juz wkrótce.

----------------------------------------------------------

Okładka:


------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Przed pięciu laty Wren Connolly została postrzelona trzykrotnie w klatkę piersiową. Po 178 minutach powróciła. Jako restart - silniejsza, szybsza, posiadająca możliwość samoleczenia i niemal pozbawiona emocji. Im dłużej Restart pozostaje martwy, tym mniej z człowieka w nim zostaje po powrocie. Wren 178 jest najbardziej martwym Restartem w Republice Teksasu. Ma siedemnaście lat i służy jako żołnierz Korporacji Odnowy i Rozwoju Populacji.
Ulubioną stroną pracy Wren jest trenowanie nowych restartów, ale jej ostatni nowicjusz okazuje się najgorszym, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia. Callum Reyes 22 jest praktycznie człowiekiem. Ma za słaby refleks, zadaje dużo pytań, a uśmiech stale obecny n…