Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Halina Bojarska. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Halina Bojarska. Pokaż wszystkie posty

środa, 1 kwietnia 2020

Podsumowanie marzec 2020

Cześć, marzec u mnie nie jest taki jaki bym chciał ale jest znowu tak źle. Te pięć książek to udane pozycje i mam nadzieję iż teksty na ich temat zwróciły waszą uwagę na nie. Obecnie czytam Wojnę Makową którą miałem na celowniku jakoś od jej premiery w lutym. Tym, że nie miałem czasu by się za nią zabrać ta właśnie pozycja pojawi się jako pierwsza w kwietniu. Nie wiem jeszcze dokładnie kiedy, ale chciałbym skończyć ją do końca tygodnia.

Lista:
2. Tomasz Kaczmarek - Przedsionek Piekła - Premiera przełożona




Mała aktualizacja, z powodu przesunięcia premiery książki "Przedionek Piekła", usunąłem ją z widocznych postów. Wiecie nadal tekst mam ale zostanie on opublikowany jakiś miesiąc przed premierą. Byście nie musieli zbyt długo po przeczytaniu tekstu czekali na książkę. 

I jeszcze jedna informacja do 6 kwietnia 2020 roku w Empiku możecie nabyć książki wydawnictwa Uroboros taniej





środa, 4 marca 2020

Halina Bojarska - Dzieci Nocy

Mam dla was pierwszy tom z serii Dzieci Nocy, Czy podobała mi się ta powieść? To już musicie odgadnąć sami z poniższego tekstu.

------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: self-publishing
Seria: Dzieci Nocy
Premiera: Brak danych

-----------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Komediowy cykl o nie do końca mrocznym świecie wampirów i wilkołaków.
Te dwie, wiecznie ze sobą skłócone społeczności z desperacją próbują egzystować nie wchodząc sobie w drogę. W dzisiejszych czasach nie jest to łatwe.
Młody wampir, przez przypadek, zdobywa tajne informacje o współpijcach i znienawidzonych wilkołakach. Są to nazwiska, adresy, telefony, coś co na pewno nie powinno trafić do policyjnej bazy danych. Niestety, chłopak miał pecha. Został złapany przez wilkołaki. Nadeszły trudne i mroczne czasy kiedy to odwieczni wrogowie zmuszeni są podjąć wspólny wysiłek, by ratować własną skórę i wyjść z całego zamieszania z jako taką godnością.
Barwne postacie, szybkie akcje i zabawne dialogi.
Lekka lektura dla każdego.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Ta niestety krótka powieść ma w sobie zadziwiająco dużo wątków. Na niecałych dwustu stronach do czynienia z ukazaniem życia wampirów, wilkołaków i ludzi. Niestety najmniej miejsca autorka poświęciła wilkołakom co ma swoje usprawiedliwienie w fabule jednak czytelnik z chęcią poznałby tę stronę lepiej. To co macie w opisie książki jest tylko jednym z wątków. I mimo, że lista jest jednym z motorów napędowych fabuły to jest tam kilka innych motywów. Włącznie z elementem romansowym.
Bohaterowie. I to jeden ze słabszych elementów. Ponieważ przez ich mnogość są nakreśleni bardzo oszczędnie, że się tak wyrażę. I ciężko aby zapadli w pamięć na dłużej.
W sumie to takie samo spostrzeżenie mógłbym dać co do miejsca akcji. Niby większość dzieje się w Londynie [i kilka scen w innych miejscach], lecz ich opisy są szczątkowe by nie powiedzieć żadne.
Styl. Autorka pisze lekko i przyjemnie, największą satysfakcję czerpiąc z scen akcji. Ku mojemu zdziwieniu nie ma ich aż tak dużo jak mogłoby ale są one napisane ze smakiem. Trochę przeszkadzały szczątkowe opisy postaci i miejsc przez co rysowanie miejsc i postaci w myślach szło powoli. Nie twierdzę iż nie mam w pamięci obrazu postaci jednak rysunek ten powstał o jakieś pięćdziesiąt stron za późno.
 Książka jest szybka, łatwa i przyjemna. W sam raz na jeden wieczór oraz by odpocząć od innych lektur. I ten element sprawia iż jej elementy które możnaby wziąć za wady w tej chwili przechodza jako pozytyw. Nie jest to jakieś wybitne dzieło ale w trakcie lektury ani razu nie czułem zniechęcenia czy przymusu jej ukończenia. Jeśli chodzi o drugi tom serii to wszystko zależy od tego czy znajdę czas.

 Ocenę jaką wystawiam tej pozycji jest 6,5 na 10
a naciskiem iż jest to pozycja na jeden wieczór.
Książkę znajdziecie pod aresem:
https://www.e-bookowo.pl/fantasy-i-science-fiction/dzieci-nocy.html








Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu

Andrzej Pupin - Piętno Ciemności

Zacząłem tę powieść czytać w piątek 19 czerwca ale panujące upały sprawiły iż musiałem odłożyć ją na dzień kolejny. I mimo, że w sobotę 20 c...