Przejdź do głównej zawartości

Halina Bojarska - Dzieci Nocy

Mam dla was pierwszy tom z serii Dzieci Nocy, Czy podobała mi się ta powieść? To już musicie odgadnąć sami z poniższego tekstu.

------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: self-publishing
Seria: Dzieci Nocy
Premiera: Brak danych

-----------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Komediowy cykl o nie do końca mrocznym świecie wampirów i wilkołaków.
Te dwie, wiecznie ze sobą skłócone społeczności z desperacją próbują egzystować nie wchodząc sobie w drogę. W dzisiejszych czasach nie jest to łatwe.
Młody wampir, przez przypadek, zdobywa tajne informacje o współpijcach i znienawidzonych wilkołakach. Są to nazwiska, adresy, telefony, coś co na pewno nie powinno trafić do policyjnej bazy danych. Niestety, chłopak miał pecha. Został złapany przez wilkołaki. Nadeszły trudne i mroczne czasy kiedy to odwieczni wrogowie zmuszeni są podjąć wspólny wysiłek, by ratować własną skórę i wyjść z całego zamieszania z jako taką godnością.
Barwne postacie, szybkie akcje i zabawne dialogi.
Lekka lektura dla każdego.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Ta niestety krótka powieść ma w sobie zadziwiająco dużo wątków. Na niecałych dwustu stronach do czynienia z ukazaniem życia wampirów, wilkołaków i ludzi. Niestety najmniej miejsca autorka poświęciła wilkołakom co ma swoje usprawiedliwienie w fabule jednak czytelnik z chęcią poznałby tę stronę lepiej. To co macie w opisie książki jest tylko jednym z wątków. I mimo, że lista jest jednym z motorów napędowych fabuły to jest tam kilka innych motywów. Włącznie z elementem romansowym.
Bohaterowie. I to jeden ze słabszych elementów. Ponieważ przez ich mnogość są nakreśleni bardzo oszczędnie, że się tak wyrażę. I ciężko aby zapadli w pamięć na dłużej.
W sumie to takie samo spostrzeżenie mógłbym dać co do miejsca akcji. Niby większość dzieje się w Londynie [i kilka scen w innych miejscach], lecz ich opisy są szczątkowe by nie powiedzieć żadne.
Styl. Autorka pisze lekko i przyjemnie, największą satysfakcję czerpiąc z scen akcji. Ku mojemu zdziwieniu nie ma ich aż tak dużo jak mogłoby ale są one napisane ze smakiem. Trochę przeszkadzały szczątkowe opisy postaci i miejsc przez co rysowanie miejsc i postaci w myślach szło powoli. Nie twierdzę iż nie mam w pamięci obrazu postaci jednak rysunek ten powstał o jakieś pięćdziesiąt stron za późno.
 Książka jest szybka, łatwa i przyjemna. W sam raz na jeden wieczór oraz by odpocząć od innych lektur. I ten element sprawia iż jej elementy które możnaby wziąć za wady w tej chwili przechodza jako pozytyw. Nie jest to jakieś wybitne dzieło ale w trakcie lektury ani razu nie czułem zniechęcenia czy przymusu jej ukończenia. Jeśli chodzi o drugi tom serii to wszystko zależy od tego czy znajdę czas.

 Ocenę jaką wystawiam tej pozycji jest 6,5 na 10
a naciskiem iż jest to pozycja na jeden wieczór.
Książkę znajdziecie pod aresem:
https://www.e-bookowo.pl/fantasy-i-science-fiction/dzieci-nocy.html
Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…