Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Philip Pullman. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Philip Pullman. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 4 października 2020

Philip Pullman - Tajemnicza Wspólnota

Powroty do uniwersum które poznało się w dzieciństwie są ciężkie. Dlaczego? Ponieważ po bliższym poznaniu wydają się one jakieś takie puste. Jak jest z Mrocznymi Materiami? Mówiąc krótko, o bogactwo świata nie musicie się martwić.

-----------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Mag
Premiera: 30 wrzesień 2020

------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Lyra Złotousta jest już młodą kobietą, studentką drugiego roku na uniwersytecie w Oksfordzie. Kiedy Pantalaimon, jej dajmon, staje się świadkiem morderstwa, oboje zostają zmuszeni do przedefiniowania swojego związku w sposób, którego nigdy sobie nawet nie wyobrażali, i wplątani w skomplikowany, niebezpieczny konflikt w świecie, którego istnienia nie podejrzewali. Wciągnięty w wir wydarzeń Malcolm Polstead również będzie musiał wyruszyć w podróż – niegdyś chłopiec z kanoe, który postanowił ocalić niemowlę z powodzi, a dziś mężczyzna o silnym poczuciu obowiązku, który chce robić to, co słuszne. Oboje ich czeka wyprawa daleko poza granice Oksfordu, przez całą Europę, aż do serca Azji, w poszukiwaniu tego, co zaginione: miasta nawiedzanego przez dajmony, tajemnicy ukrytej pośrodku pustyni i rozwiązania zagadki nieuchwytnego Prochu.
Drugi tom „Księgi Prochu” rozwija i pogłębia – nakreślony przez Pullmana z epickim rozmachem – obraz równoległego świata. Nie tylko wciąga czytelnika w przygodową fabułę, lecz także zmusza go do zastanowienia się, co to znaczy zrozumieć samego siebie, dorosnąć i przeniknąć rozumem świat wokół nas. Oto znakomita opowieść spod pióra jednego z najlepszych pisarzy świata.

-------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Ciężko jest pisać o tej książce. Z jednej strony naprawdę przyjemnie jest poznać dalsze przygody Lyry. Dodatkowo mnóstwo innych szczegółów tak z jej życia jak i innych bohaterów. Niestety jest kilka wątków które wydają się przegadane i sztucznie wydłużane. Na jeden ciekawy element znajduje się tam około dwudziestu nudnych. Na szczęście mnogość innych wątków sprawia iż tamte można darować. Dodatkowo czasem wydawało mi się iż pewne elementy historii są zbyt często powtarzane. Tak jakby czytelnik nie pamiętał co czytał ten jeden czy dwa rozdziały temu. Jednakże mimo tego mojego narzekania w tak krótkim tekście książka podobała mi się i chętnie przeczytam tom trzeci gdy już zostanie wydany.
Profil książki w serwisie lubimy czytać:

środa, 1 kwietnia 2020

Podsumowanie marzec 2020

Cześć, marzec u mnie nie jest taki jaki bym chciał ale jest znowu tak źle. Te pięć książek to udane pozycje i mam nadzieję iż teksty na ich temat zwróciły waszą uwagę na nie. Obecnie czytam Wojnę Makową którą miałem na celowniku jakoś od jej premiery w lutym. Tym, że nie miałem czasu by się za nią zabrać ta właśnie pozycja pojawi się jako pierwsza w kwietniu. Nie wiem jeszcze dokładnie kiedy, ale chciałbym skończyć ją do końca tygodnia.

Lista:
2. Tomasz Kaczmarek - Przedsionek Piekła - Premiera przełożona




Mała aktualizacja, z powodu przesunięcia premiery książki "Przedionek Piekła", usunąłem ją z widocznych postów. Wiecie nadal tekst mam ale zostanie on opublikowany jakiś miesiąc przed premierą. Byście nie musieli zbyt długo po przeczytaniu tekstu czekali na książkę. 

I jeszcze jedna informacja do 6 kwietnia 2020 roku w Empiku możecie nabyć książki wydawnictwa Uroboros taniej





niedziela, 29 marca 2020

Philip Pullman - La Belle Sauvage

Cześć, po przerwie wracam z fantastyką. I to nie byle jaką ale po dłuższym czasie wracam do świata Mrocznych Materii. Tym razem w pierwszym tomie Księgi Prochu. W tym starszym tłumaczeniu do którego jestem bardziej przyzwyczajony nie jest to Proch a Pył ale już na to narzekałem i było to głównie moje przyzwyczajenie. A teraz zapraszam wam do poniższego tekstu.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Mag
Seria: Księga Prochu
Premiera: 26 luty 2020

----------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

"Malcolm był synem właściciela, jedynakiem (…) miał wielu kolegów, ale największą radość sprawiało mu pływanie kanoe w towarzystwie swojego dajmona, Asty. Kanoe nazywało się La Belle Sauvage."

Malcolm Polstead wiedzie w oberży nad Tamizą życie bezpieczne i szczęśliwe, choć niezbyt ekscytujące. Jednakże pewnej zimy, podczas nieustających ulewnych deszczy dochodzi do zderzenia sił nauki, religii i polityki. W obliczu pogodowego szaleństwa wszystkie pewniki w świecie Malcolma nagle się rozpadają. Kiedy zrządzeniem losu zostaje opiekunem dziewczynki imieniem Lyra, musi podjąć największe wyzwanie w życiu i odbyć niebezpieczną podróż, która na zawsze zmieni ich oboje…

Dwadzieścia dwa lata po opublikowaniu przełomowych "Mrocznych Materii" Philip Pullman wraca do swojego niesamowitego świata równoległego w mistrzowskiej nowej powieści, długo wyczekiwanym pierwszym tomie "Księgi Prochu".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Książka tylko dla osób które już kiedyś zetknąły się z tym uniwersum, w przeciwnym razie część elementów mogłaby być dla nich niewyjaśniona. Akcja tego tomu dzieje się przed wydarzeniami znanymi w Mrocznych Materiach. Nie wiem dlaczego ale zdawało mi się iż Księga Prchu dzieje się później ale kto wie może są tam jakieś przeskoki czasowe. Nieważne skupmy się na La Belle Sauvage, głównym bohaterem jest jedenastoletni chłopak Malcolm i tak po prawdzie to nie zachowuje sie on jak wskazywałby jego wiek. Jest zbyt dorosły, i nie ma na to żadnego wyjaśnienia. No na siłę możnaby jakieś znaleźć ale chłopak ma oboje rodziców i pracuje a raczej pomaga w ich barze.
I tak prawdę mówiąc oprócz Malcolma wszystkie inne postacie to tło, nawet postać jego koleżanki i towarzyszki podróży. Skąd wiem, że akcja dzieje się przed wydarzeniami z MM? To proste pojawia się w nich Lyra, tylko, że jest młodsza niż możecie przypuszczać na początku. Gdybym nie wiedział, że będą kolejne tomy to narzekałbym na zbyt dużą ilość miejsca poświęconą jednemu wątkowi. Przez co inni bohaterowie i inne wątki mimo bycia ciekawymi jest jakby odłożone na bocznice aby rozwinęły się gdzieś poza kartami powieści. Mimo to książkę czytało mi się bardzo przyjemnie a te lekko ponad pięćset stron przeczytałem w dwa dni. Jednak jest to pozycja którą określiłbym jako baśń. Nie literatura dla młodzieży, nie bajka dla dzieci a coś pomiędzy. Z wielką przyjemnością dołączę tom drugi gdy ten będzie przetłumaczony do swojej biblioteczki oraz do przeczytanych.


Profil książki w serwisie lubomy czytać:

Andrzej Pupin - Piętno Ciemności

Zacząłem tę powieść czytać w piątek 19 czerwca ale panujące upały sprawiły iż musiałem odłożyć ją na dzień kolejny. I mimo, że w sobotę 20 c...