Neil Gaiman - Księga Cmentarna

Kolejna książka jednego z moich ulubionych autorów. Tym razem zabrałem się za Księgę Cmentarną która została wydana na nowo dzięki wydawnictwu MAG. Jeśli jesteście ciekawi mojego zdania na jej temat, zapraszam poniżej.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:


----------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Kiedy małemu dziecku udaje się uciec przed mordercą zamierzającym zabić całą rodzinę, kto mógłby przypuszczać, że schronienia udzieli mu miejscowy cmentarz? Wychowany przez zamieszkujące go duchy, zjawy i widma, Nik musi uczyć się życia od umarłych. Ale wciąż grozi mu niebezpieczeństwo, bo morderca nie ustaje w wysiłkach, żeby dokończyć swoje zadanie...

źródło opisu: www.mag.com.pl

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Ta króciutka książeczka (niewiele ponad 200 stron) została przeze mnie przeczytana w jeden dzień. Gdybym był wredny mógłbym napisać "I to zdanie wystarczy Wam za opinię". Jednak źle bym się czuł zostawiając wam coś takiego. No więc zacznijmy pisać coś więcej.
Główy bohater jest dzieckiem, chociaż zachowuje się troszkę zbyt dorosło, ale to tylko mała rysa. Nasz bohater w (o ile dobrze kojarzę), w wieku dwóch lat uciekł przed mordercą który zabił całą jego rodzinę. Podczas ucieczki trafił na cmentarz gdzie zaopiekowały i wychowały go duchy. I więcj o fabule Wam nie powiem. Książka jest podzielona na mini opowiadania zamiast rozdziałów, gdzie każdy ma swój cel a wszystkie mają wspólny wątek który ma przewidywalne elementy oraz kilka niespodzianek. Jednak nie są one duże jeśli nie jest to pierwszy kontakt z autorem i zna się jego styl.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodatek w wersji audio:
Dostępny po godzinie 20.00

Komentarze