Amy Tintera - Restart

Książka która miała potencjał na bycie bardzo oryginalną w milionie podobnych. A jak wyszło, dowiecie się juz wkrótce.

----------------------------------------------------------

Okładka:


------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Przed pięciu laty Wren Connolly została postrzelona trzykrotnie w klatkę piersiową. Po 178 minutach powróciła. Jako restart - silniejsza, szybsza, posiadająca możliwość samoleczenia i niemal pozbawiona emocji. Im dłużej Restart pozostaje martwy, tym mniej z człowieka w nim zostaje po powrocie. Wren 178 jest najbardziej martwym Restartem w Republice Teksasu. Ma siedemnaście lat i służy jako żołnierz Korporacji Odnowy i Rozwoju Populacji.
Ulubioną stroną pracy Wren jest trenowanie nowych restartów, ale jej ostatni nowicjusz okazuje się najgorszym, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia. Callum Reyes 22 jest praktycznie człowiekiem. Ma za słaby refleks, zadaje dużo pytań, a uśmiech stale obecny na twarzy chłopaka doprowadza Wren do szaleństwa. Jednak jest w nim coś, czego nie powinna zignorować. Kiedy Callum odmawia wykonania rozkazu, Wren dostaje ostatnią szansę na utrzymanie go w ryzach – inaczej będzie musiała go zlikwidować...

źródło opisu: http://www.mag.com.pl/ksiazka/204

---------------------------------------------------------------------------------------------

Opinie:

Pierwszy tom serii "Restart", który miał szansę na pokazanie oryginalnego uniwersum z zombiakami w roli głównej. W tej części poznajemy ogólne informacje o tym jak budzą się restarci oraz czym różnią się w zależności od długości "bycia martwym". Muszę przyznać iż na początku chciałem napisać o płytkich bohaterach lecz tylko na pierwszy rzut oka spawiają takie wrażenie. W książce jest pewien wątek który według mnie mógłby być całkowicie pominięty oraz pewien "zwrot" akcji którego efektu domyślamy się na długo przed jego objawieniem. Produkt jest bardzo typowy i w ogóle nie zachęcił mnie do sięgnięcia po kolejne tomy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodatek w wersji audio:


Komentarze