opracowanie zbiorowe - Kajko i Kokosz nowe przygody

Drugi tom nowego wydania wydarzeń ze świata dzielnych wojów grodu Mirmiłowo.

------------------------------------------------------------

Okładka:


----------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:
Kajko i Kokosz Janusza Christy to jedna z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów. Pełna kolorowa edycja oryginalnego cyklu składa się z 20 tomów. Kontynuacji kultowej serii podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy scenarzyści i rysownicy: Piotr Bednarczyk, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur oraz Tomasz Samojlik.
W nowych komiksach z Mirmiłowa powracają starzy bohaterowie – rozbójnik Łamignat i jego ukochana żona Jaga, fajtłapowaci Zbójcerze na czele z Hegemonem, niesforny smok Miluś, desperujący Mirmił i jego rubaszny brat Wojmił, a także sami tytułowi bohaterowie. Czytelnicy znajdą w nowych przygodach Kajka i Kokosza wszystko to, za co kochali oryginalną serię – przygody, czary, bijatyki, humor sytuacyjny i słowny.

źródło opisu: https://egmont.pl/Kajko-i-Kokosz-Nowe-przygody.-La...(?)

-------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Druga część reedycji komiksu który jest takim naszym odpowiednikiem Asterixa i Obelixa. Jak wspominałem pry okaji pierwszego tomu, jest to zestaw czterech krótkich opowiadań w których tytułowi Kajko i Kokosz są niejako w tle a na początek wysuwają się inni bohaterowie. Każdy z autorów ma własny styl, jednak mam niejasne wrażenie, że w tej części próbowali nadać mu niektórych kresek Janusza Christy i to samo w sobie nie było by złe, lecz lepiej by było gdyby zostali przy całkowicie swoich stylach rysowania. Niektórzy mogą narzekać na krótką formę komiksów oraz brak większej roli wojów, lecz dla mnie jest to sposób na wzbogacanie świata.
Z chęcią zakupię kolejny tom.
Nadal mam cichutką nadzieję, na reedycję oryginalnych 20 zeszytów z przygodami Kajka i Kokosza wraz z zeszytami Kajtek i Koko. A lista zeszytów która wydrukowana jest na samym początku tylko pielęgnuję tę nadzieję.

Komentarze