Amanda Robson - Jej obsesja

Skończyłem tę książkę i na jakiś czas zrobię sobię przerwę od czytania. Chciałbym teraz popracować nad pierwszą korektą mojej książki tak by zrobić krok byście mogli ją poznać. A jako iż napisałem ją dość dawno to przydałoby się jeszcze przypomnieć ją sobie. Kto wie, może coś usunę, coś dodam. Ale nie wyprzedzajmy faktów. Zapraszam was do opinii książki z innego gatunku niż zazwyczaj sięgam.

---------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Amber
Premiera: 23 stycznia 2018

---------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Idealne małżeństwo. Do czasu jednego pytania...
„Jaką inną kobietę chciałbyś mieć, gdybyś mógł?” – pewnego wieczoru pyta męża Carly. „Żadną” – odpowiada Rob.
Ale ona nalega. Po co? Przecież ich małżeństwo jest tak udane. Pracują razem. On jest lekarzem. Ona pielęgniarką. Mają trójkę dzieci.
I przyjaciół, Jenni i Craiga.
Głupie gadanie? Niewinna gra? Perfidna prowokacja?
Jedno pytanie zniszczy życie czworga ludzi… Wyzwala lawinę nienawiści i zdrady. Spirala kłamstw i manipulacji zaciska się wokół wszystkich, którzy byli Carly najbliżsi. Życie wyrywa się spod kontroli. Czy rzeczywiście znają tych, których kochają? Czy wiedzą, do czego sami są zdolni? Gdzie kończy się gra, a zaczyna mordercza obsesja…

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Szczerze, to nie sięgam po tego typu książki. Przez praktycznie 1/3 książki jedna z bohaterek strasznie mnie irytowała i nawet sądziłem iż trafi na niechlubne pierwsze miejsce wśród tych najbardziej znienawidzonych. I nawet jej mówienie iż była chora i tego typu teksty traktowałem jak tanią wymówkę. Jednak później zacząłem analizować inne postacie i pozwólcie iż nie będę wspominał tu o dwóch męskich rolach które moim zdaniem były płaskie i pozbawione wyrazu ale postacie kobiece mają duże głębszą osobowość. Dzięki narracji mamy wgląd w zachowanie i myśli całej czwórki i przez to widzimy te różnice dużo wyraźniej. Niestety pod koniec książki gdy normalnie wszystko ładnie się rozwiązuje tutaj mamy jeden cios za drugim a już samo zakończenie to jest z takich po których chciałoby się napisać do autorki i poprosić o podpisanie książki oraz stworzenie alternatywnego. Albo chociażby krótkiego epilogu. W sumie to zauważyłem iż w większości ksiażek brakuje mi takiej formy zakończenia. Książka ma ciężki klimat i nie wszystkim może odpowiadać, jednakże nie jest zła. Może i nie jest jakaś wybitna i powiedzmy iż w pewnych momenctach smutna [nie powiem gdzie ponieważ spoilery], lecz nie żałuję czasu z nią spędzonego.

 Wybaczcie iż taki krótki tekst.
Znacie tę książkę?

Gwarantuje przeczytać każdy komentarz

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

 1. Podziękuję. Mnie w ogóle strasznie odrzucają okładki Amber, nie mogę na nie patrzeć w księgarni ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, okładki nie są najładniejsze, zwłaszcza w porównaniu z takim Gaimanem od MAG czy Żniwiarzem lub Zapomnianą Księgą od We need YA.
   A sama książka dodatkowo nie jest dla osób lubujących się w jednoznacznie dobrych zakończeniach. Jednakże jako odskocznia od zwykle sięganych nie jest taka zła.
   Jednak jeśli nie taka książka to może znajdziesz na blogu jakąś inną która bardziej Cię zainteresuje. Szczerze polecam tom 1 Kronik Kaitanu.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Próbuj, może akurat spodoba ci się. Jeśli masz legimi to poniżej wrzucam ci link do niej
   legimi.pl/polka/ebook-jej-obsesja-amanda-robson,b220780.html
   Pozdrawiam

   Usuń

Prześlij komentarz

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)