Przejdź do głównej zawartości

Magdalena Kubasiewicz - Gdzie śpiewają diabły

O rany, jak ciężko ugryźć tę książkę. Ale jest ona również dość oryginalna i nie chodzi mi o sferę miejsca akcji. Jest to kolejna książka od wydawnictwa Uroboros, jednak nie brałem jej ze współpracy ponieważ mimo zainteresowania się nią, nie wiedziałem kiedy ją przeczytam. A jak wiecie bądź nie kiedy biorę książki od wydawnictwa to daję gwarancję przeczytania ich w określonych ramach czasowych. Sam je sobie narzucam ale wiecie jak już mówię sobie "mam x dni na jej przeczytanie", to jakaś tam presja jest. I mimo całego zaintrygowania nie do końca wiedziałem czego się spodziewać po książce.

------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Premiera: 22 styczeń 2019

--------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Historie o więzi bliźniąt są mocno przesadzone, przynajmniej w ich przypadku. Trudno byłoby znaleźć dwie osoby różniące się bardziej od siebie niż Ewa i Piotr. On – twardo stąpający po ziemi. Ona – wiecznie bujająca w obłokach, pogrążona w swoich fantazjach. A jednak, choć Ewa zaginęła bez śladu już dziewięć lat temu, on nadal jej szuka i nie potrafi odpuścić.
Nieoczekiwanie w sprawie Ewy pojawia się nowy trop. Jej zdjęcie znaleziono w rzeczach Patrycji, dziewczyny zamordowanej w miasteczku gdzieś na końcu świata, do którego nie dotarła współczesna cywilizacja. Śledczy rozkładają ręce, ale Piotr bez chwili wahania wyrusza do Azylu, by wypytać miejscowych o siostrę.
Tyle że w Azylu nikt nie słyszał o Ewie. Mieszkańcy częstują go za to swoimi wersjami miejscowej legendy o Diable i jego czarownicy. Azyl przypomina miejsce z horroru: mała społeczność, mroczne sekrety i zmowa milczenia. A może Piotra tylko ponosi wyobraźnia? Co prawda nigdy nie grzeszył jej nadmiarem, ale... W takim miejscu jak to wszystko wydaje się możliwe.

-------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Piotr, główny bohater książki trafia do Azylu. Małej wioski, gdyby człowiek był brutalny to napisał "na końcu świata, gdzie psy szczekają drugą stroną", ale ta miejscowość ma inne cechy. Jak na przykład oryginalne nazwy ulic czy numerację domostw. A jej mieszkańcy dużą wagę dają do pewnego opowiadania o diable i czarownicy. Na łamach książeczki poznajemy kilka opowiadań które niby są o tym samym a jednak całkiem różne. W sumie przypomniało mi to moje próby stworzenia scenariusza na konkurs gdzie pokazywałem wydarzenia historyczne od tej drugiej strony, ale o tym może napiszę kiedy indziej. Książka jest ciekawa i mimo tego, że to miasteczko bardzo przypominało mi Silent Hill czy miejsca tego typu to ma w sobie wiele oryginalnych elementów. Troszkę męczyła mnie powolna akcja, a nawet wręcz ślamazarna jednak jest to głównie spowodowane iż ostatnie książki które czytam miały dość mocne tempo. Tutaj akcja nabiera prędkości dopiero w sześćdziesięciu czy siedemdziesięciu procentach. Bohaterowie, tak naprawdęciężko napisać coś o postaciach gdy przez większość książki jest to powiedzmy, że teatr jednego widza a mieszkańcy wsi są nastawieni do przyjezdnego z powiedzmy "uprzejmą rezerwą", nie powiem by zakończenie powieści mnie zaskoczyło, ale nie było złe. Jednak tutaj zważywszy na sposó narracji [pierwszoosobowa] nawet epilog pozostawia dużą dozę niedomówień oraz pytań typu "ej, a co z ...?".
Podsumowując. Książka mimo iż nie idealna jest solidna a mimo braku dużej prędkości akcji nie nudzi i jest przyjemną lekturą.
Profil książki w serwisie lubimy czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4864805/gdzie-spiewaja-diably

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…