Pokazywanie postów oznaczonych etykietą samowydawca. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą samowydawca. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 31 lipca 2023

Katarzyna Wycisk - Rain 2: Uwierz w nas od nowa [PRZEDPREMIEROWA]

Ech co jest w tych książkach Kasi iż nie można się od nich oderwać? Naprawdę, planowałem dzisiaj tylko zacząć jej najnowszą powieść i skończyć kolejnego dnia ale dosłownie nie potrafiłem przerwać czytania. Jest świetna, ale mała uwaga mimo że możecie spokojnie czytać część drugą bez znajomości poprzedniczki to lepiej znać całość.
Na bannerze macie linki do pierwszej części

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: K.Wycisk
Premiera: 16 sierpnia 223


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Z tobą mógłbym tańczyć w kałuży benzyny, trzymając w ręku płonącą pochodnię.
💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜
Jace spełnił swoje marzenie i dostał się do zawodowej straży pożarnej. Mimo to czuje, że nadal brakuje czegoś w jego życiu. Często wraca myślami do nastoletniej miłości. Po tym, jak May złamała mu serce, mężczyzna przestał wierzyć w miłość.
Jedno zdarzenie sprawia, że świat Jace'a wywraca się do góry nogami. Rzeczy, które kiedyś wydawały się oczywiste, przestały takie być, a bolesne uczucia sprzed lat powróciły ze zdwojoną siłą.

Maya jest właścicielką dobrze prosperującego studia fotograficznego. Na pierwszy rzut oka kobieta tryska energią i dobrym humorem. Mało kto wie, z jakimi problemami się zmaga. Całe szczęście nie jest sama. Elif, dziewczyna, którą szykanowano w szkole, odpisała na wiadomości May, a z czasem ich relacja przeobraziła się w prawdziwą przyjaźń.

Co się stanie, gdy Jace ponownie pojawi się w życiu Mai?
Czy uczucie, które połączyło tych dwojga w szkole, ma szansę ponownie  rozkwitnąć?
Ile są w stanie poświęcić, by być razem, i czy los znowu z nich nie zakpi?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Rany, jak mną ta książka pozamiatała. Cóż po tym jak zakończyła się część pierwsza byłem delikatnie mówiąc bardzo zaciekawiony jak autorka pociągnie sprawę dalej. Nie mam zamiaru rzucać jakichkolwiek spoilerów ale po prostu wow. Chciałbym jednak dodać iż ta druga część mimo tego, że jest nierozerwalnie związana z pierwszą to można ją czytać bez znajomości poprzedniczki. Jednakże należy w takim przypadku pamiętać iż niektóre elementy mogą Wam umknąć. A ci z czytelników którzy znają wszystkie książki z serii Niepokonani w tle dostrzegą mrugnięcia okiem z jej strony. Szczerze to za bardzo nie wiem co napisać w tej opinii. Czy polecam książkę? Z całą pewnością tak. Tak samo jak inne powieści pisarki. 
Czym to jest spowodowane? Nie wiem. Może stylem pisania autorki który sprawia iż czytelnik nie potrafi się oderwać. Może postacie, które są tak stworzone, że człowiek myśli sobie, że gdzieś tam takie osoby naprawdę istnieją. Czy to już po odnalezieniu swego szczęścia czy jeszcze przed. Może opisy które autorka tam daje. Te które nie są szczegółowe ale na tyle wystarczające, że każdą lokację która jest przedstawiona w książce pojawia się w naszym umyśle. Cóż mogę napisać, z wielką pewnością i niecierpliwością czekam na kolejne książki autorki. Pewnością, ponieważ jestem pewny, że przeczytam. 
Niecierpliwością bo daty premiery kolejnej jej książki jest bardzo oczekiwana.


Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

piątek, 14 lipca 2023

Emilia Kolosa - Więzi Krwi: Przysięga

Ech, czemu takie fajne książki, tak szybko się kończą. Cóż, człowiekowi pozostaje tylko pocieszać się czekaniem na kolejny tom oraz tego iż nie żegna postaci które polubił. Nie mówiąc już o spamowaniu autorce w trakcie czytania książki. Czy polecam tę powieść. Z całą pewnością tak.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: EmpikGO
Premiera: 10 lipca 2023


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Ścigany przez zabójców szlachetny bohater... Nie, to zupełnie inna historia. Zacznijmy jeszcze raz:

Cassidy jest pyskata i każdego potrafiłaby doprowadzić do szału, w jej słowniku nie ma słowa "szlachetność", no i najważniejsze... za nic ma ludzkie życie. Mimo to, ceni rodzinne więzi i pragnie spełnić ostatnią wole swojego ojca. Towarzyszy jej banda zabójców wyklęta z własnej gildii, oraz rycerz, który porzucił swój zakon i złamał śluby. Cała ich historia to wirujące ostrza, szalone pościgi, zdrada, walka o dziedzictwo i życiowe cele. Ale przede wszystkim to opowieść o wiernej przyjaźni, lojalności i miłości, której zasmakują nawet zepsute serca…

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Co ja mogę napisać na temat pierwszego tomu tego debiutu literackiego? Życzyłbym sobie aby wszystkie debiuty właśnie tak wyglądały, no może z małym wyjątkiem. Ta książka jest za krótka. Stanowi całą historię i nawet jeśli nie będziecie mieli okazji przeczytać kolejnych tomów to nie zostaniecie bez zakończenia opowieści ale chciałoby się więcej. W tej części skupiamy się na historii nieokrzesanej małej, rudej której lepiej nie nazywajcie "mała", oraz pewnego oryginalnego rycerza. Jednakże każda z postaci, czy to z pierwszoplanowej drużyny czy drugoplanowa oraz z tła ma własną historię i motywację. Chciałoby się usłyszeć więcej. Sam główny wątek fabularny to coś czego tu nie zamierzam komentować jednakże to postacie i ich charakter nie pozwala oderwać się od lektury. Czy mam swoich ulubieńców w drużynie? Nie, lubię ich ale po równo. 
Akcja, jest wiele scen walk i zostały one ładnie podane chociaż bardziej doceniam to, że mimo ukazanie postaci jako doświadczonych i wielce uzdolnionych są również ukazani jako nie perfekcyjni paradoksalnie są przez to żywsi i pełniejsi. A same sceny akcji nie wydają się umieszczone jedynie dlatego, że tak pasowało dla powieści a z bardziej rzeczywistej wizyty. 
Opisy, są ukazane w sposób nie szczegółowy ale wystarczający aby zobaczyć wszystkie sceny. 
Według Empiku powieść ma ponad sześćset stron jednak naprawdę bardzo szybko strony się czytają. Duża w tym zasługa lekkiego pióra oraz mam nadzieję, że nie obrażę autorki ale "bardowskiego stylu opowieści". 
Polecam tę powieść każdemu fanowi fantastyki ale dobrze by było jakbyście znaleźli jeden dzień tylko dla niej. Nie powiem, że po tym dniu przeczytacie a później zapomnicie ją. Przeczytacie i będziecie mieli kaca. Tym, większego im bardziej przypadną wam do gustu postacie. 

Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

czwartek, 29 czerwca 2023

Aleksandra Malek - Pamiętne Wakacje

Książeczka którą dostałem bezpośrednio od autorki i której bardzo za to dziękuję. Czy mi się podobała? Tak, chociaż było kilka elementów do poprawy, czy raczej do rozszerzenia. Przydałoby się tak mniej więcej sto, sto pięćdziesiąt stron więcej.


------------------------------------------------------------------------
Okładka:




--------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Do nietypowego incydentu doszło we wsi Załakowo nieopodal Sierakowic. Przebywająca w jednym z domków w okolicach Jeziora Białego rodzina została zaatakowana przez dwóch mężczyzn. W wyniku zdarzenia ranny został mąż jednej z przebywających tam kobiet, drugi pasażer samochodu, który ruszył z pomocą, poniósł śmierć na miejscu. Na sąsiedniej posesji odnaleziono zwłoki dwojga starszych ludzi. Czy to koniec koszmaru Justyny i jej rodziny? O czym milczą mieszkańcy wsi? (…)


---------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Cóż, jak sami wiecie, ja najczęściej czytam fantastykę. Mówię najczęściej ponieważ czasem sięgam po inne gatunki. Tak było w tym przypadku. Chociaż nie ukrywam iż zaskoczyło mnie, że autorka chciała bym poznał jej powieść. Ale odbiegam od tematu. Pamiętne Wakacje to niestety krótka powieść o dużym potencjale którą bardzo przyjemnie mi się czytało. Jednakże niektóre elementy zostały w niej troszkę za mało pokazane przez co elementy w powieści zdają się dziać zbyt szybko. W pewnym momencie wahałem się do której z trzech kategorii wpasować książkę. Racja, że każda z tych trzech jest blisko siebie ale nie bez przyczyny je rozróżniamy. Nie będę zdradzać co to za kategorię ponieważ samo to może być spoilerem powieści. Dzięki przyjemnemu, gawędziarskiemu stylowi pisania autorki powieść bardzo szybko się czyta i mimo że opisy zawarte w książce są tylko pobieżne to człowiek potrafi sobie dopowiedzieć szczegóły i zbudować wszystko w umyśle. 
Czy polecam tę powieść? Tak, może nie jest idealna ale stanowi dobry początek drogi na karierze pisarskiej.


Za książkę do opinii dziękuję autorce.

Profil książki w serwisie Ridero:

czwartek, 11 maja 2023

Klaudia Gregorczyk - Piekielna narzeczona

Książkę wziąłem bez żadnych oczekiwań. No, po prawdzie to miałem jakieś ale tylko takie abym dotrwał do końca i aby nie stało się coś co sprawi iż zrobię coś w stylu "nie, mam dość, nie czytam więcej", na szczęście książka jest bardzo dobra i tak mnie wciągnęła iż przeczytałem ją w jeden dzień.


---------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Seria: Piekielna
Wydawnictwo: EmpikGO
Premiera: 13 marzec 2023


----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Historia o dziewczynie, która wprosiła się śmierci do domu i wpadła prosto w jej ramiona.
W byciu królową najważniejsze są stanowczość i odwaga, których Lethcie nie brakuje, w przeciwieństwie do królewskiej krwi.
Żeby ratować brata, dziewczyna zmuszona jest udawać królową Niebieskich i wyjść za Aidana – okrutnego księcia rodu Czerwonych. Trafia na dwór pełen intryg, krwi i mężczyzn, którzy za nic mają opinie kobiet. Zostaje szpiegiem królowej Yenisei i poznaje sekrety Domhana – uzurpatora winnego wojny pomiędzy Pięcioma Królestwami. Letha ma plan, musi wytrzymać do ślubu, odbyć z mężem tradycyjną podróż do swojego kraju i wystawić go królowej na pewną śmierć.
Jednak nic nie jest takie, jakim się wydaje, a ona dopiero się o tym przekona. Na Czerwonym Dworze nie tylko ona ma tajemnicę, która komplikuje jej życie.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Cóż, przyznam iż patrząc na tytuł obawiałem się romansu przybranego w elementy fantastyki. Jednak jeśli wy szukacie czegoś takiego to w tej powieści romansu nie ma. Mogę Wam zdradzić iż Letha oraz Aidan z prostej nienawiści czy choćby ignorowania powoli poznają siebie i niejako niechcący niszczą mury które każde z nich obok siebie zbudowało. Sama historia z książki lekko mi przypomina "Avatara legendę Aanga", gdzie są różne ludy związane z żywiołami i one walczą ze sobą. Oczywiście to tylko powierzchowne podobieństwo bo tak naprawdę świat tutaj ma bardzo dużo własnych pomysłów których tutaj nie podam bo są przyjemnie ukazane. Jeśli miałbym na coś narzekać to na niezbyt spieszne tempo akcji. Jednakże jest to spowodowane tym iż praktycznie wszystko dzieje się w jednym budynku a konkretniej pałacu z pojedynczymi scenami w innych miejscach. Kto wie, może autorka w kolejnych tomach umieści więcej scen gdzie akcja przyspiesza. Jeśli chodzi o pióro pisarki. Cóż, chyba wystarczy jak napiszę iż przeczytałem całą powieść w jeden dzień. 
Czy polecam tę powieść? Tak, polecam ale tylko tym którzy lubią mniej dynamiczne książki z gatunku fantastyka. Osobiście na pewno przeczytam kolejne tomy.

Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5064360/piekielna-narzeczona

sobota, 29 kwietnia 2023

Katarzyna Wycisk - Rain, Spraw, by cienie stały się światłem [PRZEDPREMIEROWA]

Ech, planowałem przeczytać tę książkę przez weekend i dopiero w poniedziałek coś napisać ale nie dało się. Nie potrafiłem oderwać się od powieści i jak kiedyś będę ją sobie czytał ponownie to poznam ją w jeden dzień a nie tak jak teraz w półtora.

----------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Katarzyna Wycisk
Premiera: 27 maj 2023



--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:


MÓWIĄ, ŻE NASTOLETNIA MIŁOŚĆ JEST NAJBARDZIEJ SZALONA I NAMIĘTNA. JEDNAK NIKT NIE WSPOMINA, ŻE BYWA RÓWNIE BOLESNA.

Szesnastoletni Jace jest gnębiony przez rówieśników. Obdarzony talentem poetyckim chłopak wyróżnia się swoją wrażliwością i oryginalnym wyglądem. Szkoła to dla niego prawdziwe piekło… dopóki nie pojawia się ona. May przeprowadza się do Tuttlingen na jeden rok szkolny. Jest pewną siebie, dobrą dziewczyną z charakterem, która bez problemu nawiązuje nowe znajomości. Jako jedyna próbuje poznać zamkniętego w sobie chłopaka. Czy sprawi, że cienie Jace’a staną się światłem? Czy odkryje prawdę o nim? A może ściągnie na niego jeszcze większy mrok? Przecież nikt nie może być tak do końca dobry…

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

O rany, wybaczcie ale trochę ciężko wszystko poukładać sobie od kotłujących się emocji zawartych w tej ZBYT KRÓTKIEJ książce. Jest świetna i polecam Wam ją już teraz ale jest również intensywne gdy trzeba. Postacie zachowują się jak pełne buzujących hormonów nastolatki a nie jak osobnicy którzy mają tylko takich udawać. Może z perspektywy czasu są naiwni ale kto z nas nie był naiwny w ich wieku oraz nie robił głupot których teraz żałuje. Nie mówię tu o przykładzie tak drastycznego znęcania bo akurat u mnie w szkole nie było czegoś takiego i nie potrafię się odnieść jakbym się zachował ale o ogólne zachowanie wszystkich postaci. Tak naprawdę to ta książka jest niczym dokument przechodzący przez to co się dzieje w szesnastoletnim ciele. A co do zdania które jest na pierwszym miejscu w opisie wydawniczym. Cóż ja zawsze słyszałem iż "pierwsza miłość, zawsze musi boleć, dopiero wtedy człowiek wie jak odróżnić miłość od zauroczenia". Ale trochę zszedłem z tematu. Historia Jace'a i May'i jest czymś co poznaje się z wielką przyjemnością. Oczywiście wiele wątków o których jeszcze usłyszymy i które teraz przechodzą cichaczem w tle oraz bez zwrócenia na nie uwagi nadal można czerpać przyjemność z obcowania z książką ale i tak polecam tę pozycję. Zwłaszcza jeśli czytaliście inne książki autorki. W sumie sama seria Niepokonani jest bardzo odważna. Ponieważ książki te można traktować jako osobne historie oraz jako wspomnienia różnych ludzi którzy opowiadają swoje przeżycia bliskim. Tylko uważajcie, jest tam dużo emocji, w żadnym razie nie są one w nadmiarze ale jest ich dużo. 
Nie oderwiecie się od lektury. Książka do dosłownie pochłonięcia od pierwszego do ostatniego słowa.

Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

sobota, 4 lutego 2023

Katarzyna Wycisk - Gniew Nowych Bogów [PRZEDPREMIEROWA]

Książeczka przeczytana. I cóż mogę tak na szybko napisać? Nie mam pojęcia jak autorka to robi ale cała seria Kronik Krwi i Mroku jest tym czego oczekuję od gatunku. Po prostu cudowności i aż chce się by książki trwały w nieskończoność. Acha, grafiki przy tej opinii są wzięte ze strony FB autorki. Grafik tam jest dużo więcej i ciężko było wybrać te na stronę.


---------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Katarzyna Wycisk
Premiera: 27 luty 2023


----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:


Śmierć Keiry nie oznacza końca rozlewu krwi na Alaris. Pojawia się nowy gracz, który przez wieki czaił się na odpowiedni moment, by ujawnić własne istnienie i wcielić nikczemny plan w życie.
Inicjańskiego księcia czeka nierówna, pozbawiona moralności walka. Czy uda mu się odnaleźć choć odrobinę światła w otaczającej go ciemności?
Moon czuje się zdradzona przez Drake’a i nie wie, czy będzie w stanie mu jeszcze kiedykolwiek zaufać. Postanawia wrócić do Gniazda i z pomocą Krwiożerców odszukać księgę Asaela. Ile bólu potrafi znieść i do jakich poświęceń będzie zdolna w obliczu wojny?
Tristan pozostaje więzniem goblinów. Mimo trudnej sytuacji poprzysięga sobie, że nie spocznie, dopóki nie zapewni Lavenie bezpieczeństwa. Nie wie jednak, czy po wydarzeniach, które wstrząsną ich życiem, będzie mu dane znów trzymać ukochaną w ramionach. Co się stanie, gdy światu zagrozi wieczny mrok, a koszmary staną się jawą?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Na początek małe ostrzeżenie, ta część zaczyna się w momencie zakończenia tomu pierwszego i praktycznie cały jest swoistym skutkiem poczynań KNB. Po drugie to tak naprawdę nie wiem co napisać o książce aby nie wydawało Wam się iż tylko chwalę. Książka mega mi się podobała, a sami bohaterowie zostali tak wykreowani iż podczas ich dialogów w głowie słyszałem jak to mówią oraz widziałem rysy twarzy. Zupełnie jakbym im towarzyszył i widział to na własne oczy. 
Ten tom, który w założeniu miał być środkowym, i miał tylko utrzymać czytelnika zaintrygowanego serią ma wiele ciekawych historii. Mnie osobiście najbardziej zaciekawił wątek przeszłości Alaris i nie obraziłbym się na więcej informacji na ten temat w kolejnych tomach. Tak, napisałem "tomach", ponieważ mam cichą nadzieję na więcej niż trzy części. Tak minimum pięć, a jeszcze lepiej koło dwudziestu książek w tym uniwersum. Gniew Nowych Bogów odkrywa przed nami wiele tajemnic, lecz widać iż jeszcze wiele ma do pokazania.
Wiecie co było największym zaskoczeniem dla mnie w tej książce? To gdy dotarłem do jej końca. I nie chodzi o sam koniec a to, że do niego zbyt szybko dotarłem. Człowiek sobie czyta, delektuje się tym światem i odkrywa kolejne sekrety a tu nieoczekiwanie koniec, czekaj na tom trzeci. 
Chciałbym przyczepić się do jakiegoś elementu powieści, ale nie potrafię niczego takiego znaleźć. No chyba, że za wadę uznalibyśmy małą liczbę nowych postaci. Takich których nie było w pierwszej części. Jednak nowych postaci jest wystarczająco by każda miała wystarczającą ilość miejsca aby zapisać się w umyśle oraz obudzić nadzieję na większą ilość danych w kolejnych tomach. 
Mógłbym też narzekać, że strony powieści zbyt szybko uciekają i przechodzą w stan bycia już przeczytanymi ale chyba lepiej czuć niedosyt po lekturze i chęć na więcej niż zmuszać się do czytania. Przy tej serii gdy zasiadłem nie potrafiłem się oderwać. I naprawdę żałowałem iż muszę iść do pracy etatowej oraz na ten czas opuścić to uniwersum. Duża w tym zasługa piórem autorki oraz jej umiejętnościami czarowania słowami. Jestem zauroczony światem Alaris, jego historią i trójwymiarowością postaci go zamieszkującego. I jestem pewien iż kolejne tomy przeczytam.
Z całą odpowiedzialnością polecam Wam tę serię i gdyby ten blog miał coś na wzór "znaku jakości", to Kroniki Krwi i Mroku z całą pewnością by go dostały.
Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

poniedziałek, 26 grudnia 2022

Agata Lasocka-Myszor - Sieć 2: Czas Agentów

Cóż, czytanie tej książki zajęło mi więcej czasu niż się spodziewałem. Najpierw około tygodnia czekałem na to by wydawnictwo udostępniło ebooka. Teoretycznie mogłem wykorzystać audiobooka i słuchać w pracy ale wersję audio słucham w serwisie Audioteka i tamtejsze superprodukcje strasznie mnie rozpieściły pod tym względem. Dlatego wolałem poczekać i bez oczekiwań spokojnie sobie czytać. Później nadeszły Święta i praktycznie nie miałem czasu, w tygodniu świątecznym jak czytałem 2-5 stron to było dużo. Na szczęście teraz jest troszkę luźniej ;) Dobra koniec narzekania. W wielkim skrócie książka podobała mi się.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Empik GO
Seria: Sieć
Premiera: 15 grudzień 2022

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Jeśli młodzi Utalentowani odkryją tajemnicę Agencji i zmierzą się z prawdą o Sieci, przekroczą granicę, zza której nie ma powrotu.
„Sieć. Czas Agentów” to drugi tom serii o Nicku, nastoletnim złodzieju samochodów, i grupie Utalentowanych, którzy zostają zwerbowani przez tajną organizację. Fanatyczni wyznawcy Nowej Ery dziesiątkują Utalentowanych, a pogodowe anomalie i wahania Sieci każdego dnia stają się coraz bardziej niebezpieczne. Gię dręczą koszmary i wspomnienia związane z Projektem Zero. Jej misje są coraz trudniejsze, a relacje z Nickiem i Alexem – coraz bardziej skomplikowane. Ruda nie jest już pewna, komu może zaufać; w chwiejącej się w posadach Międzynarodowej Agencji Ochrony Sieci każdy sojusznik w mgnieniu oka może stać się wrogiem.
Tymczasem Nick rozpoczyna karierę Agenta. Dokąd doprowadzą go demony przeszłości i pycha, którą osłania się jak tarczą? Jedno jest pewne – kto nie uczy się na błędach, ten znów wpada w kłopoty.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Drugi tom z serii Sieć. Pewnie powinienem przypomnieć sobie tom pierwszy ale nawet bez niego część elementów przyszło do mnie w trakcie lektury. Jednak przez większą część książki miałem taką dziwną myśl iż między oboma tomami coś się wydarzyło. Nadal tak uważam, ale tak mniej więcej od połowy Czasu Agentów akcja przyspiesza do takich prędkości iż człowiek zapomina o wszystkim innym. Może za mało książek Toma Clancy'ego czytałem, ale wątek Agencji bardzo pasował mi do gatunku literackiego w jakim on się specjalizuje. Czy autorka zna i inspiruje się jego dziełami czy to tylko przypadek nie wiem ale ten wątek jest dużym plusem. Minusem za to jest sztandarowa wada większości środkowych tomów w serii. To znaczy opowiedzieć coś ciekawego ale nie zamykać za wcześnie głównego wątku. Znaczy książka jest ciekawa i czyta się z przyjemnością ale po jej lekturze nadal czytelnik ma przed sobą miliardy pytań. Zwłaszcza jeśli chodzi o postać Rudej. Niby dowiadujemy się w tym tomie wielu rzeczy o niej ale każda informacja rodziła dodatkowe pytania. 
Powieść jest nadal książką akcji i mimo tego, że patrząc na nią jako całość to w pierwszej połowie jest jej zdecydowanie mniej niż dalej to skłamałbym mówiąc iż na początku nie było żadnej akcji. 
Bohaterowie. Cóż mimo posiadania trzech głównych Ruda, Alex, Nick i tego, że oni są na pierwszym planie. Powieść posiada jeszcze wiele innych postaci posiadających ciekawe osobowości mimo grania ról drugo- oraz trzecioplanowych. 
Czy polecam drugi tom Sieci? Tak, jeśli znacie tom pierwszy to z całą pewnością tak. Jednakże jestem rozbity przed tym aby mówić kupujcie teraz od razu, a kupujcie wraz z trzecim tomem gdyż koniec drugiego sprawi iż będziecie kontynuacji wyczekiwać bardzo niecierpliwie.



Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

poniedziałek, 12 grudnia 2022

Katarzyna Wycisk - Zniszczeni: Opowiadania z uniwersum FALCON [PREMIEROWA]

Zanim przejdę do opinii tak na szybko powiem iż zestaw podobał mi się. Chociaż mógł być trochę większy. Naprawdę nie obraziłbym się gdyby opowiadania były dwa lub trzykrotnie dłuższe. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Seria: Uniwersum Falcon
Premiera: 12 grudnia 2022
Wydawnictwo: Katarzyna Wycisk

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Książka składa się z pięciu opowiadań z uniwersum "Falconu".
Przed jej lekturą zachęcam do zapoznania się z trylogią, ponieważ treść "Zniszczonych" zawiera liczne spojlery.

ZERO: poznaj pierwszego żołnierza Organizacji.
ADAM: zrozum, jak w obliczu cierpienia dokonujemy trudnych wyborów.
TRZY: dowiedz się, jak doszło do pierwszej ucieczki Obdarzonych z Falconu.
SIEDEM: czym kieruje się nieprzewidywalna dziewczyna, gotowa zrobić wszystko, by dostać to, czego chce?
JEDEN: jak wiele emocji kryje się w sercu kogoś, kto nie powinien czuć niczego?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Po pierwsze ważna informacja. Dobrze by było byście przed sięgnięciem po ten zestaw opowiadań przeczytali podstawową serię Falcon. A to dlatego, że opowiadania z tego zestawu zawierają spoilery do właśnie tamtej serii. Zostaliście ostrzeżeni.
Czy już wam mówiłem iż bardzo podoba mi się styl w jakim tworzy autorka? A może wspominałem, że gwarantuje Wam iż przeczytam każdą powieść jaką wyda? Jak zacząłem aktualną książkę to nie potrafiłem się od niej oderwać. Naprawdę chciałbym aby powstała jakaś nowa książka a najlepiej książki z tego uniwersum. Jest ono tak bardzo rozbudowane, że można by stworzyć kilkadziesiąt różnych serii. Wybaczcie iż nie wspominam o czym są opowiadania zawarte w poniższym zestawie ale nie chciałbym się otrzeć o spoiler a wszystko co przychodzi mi na myśl o tych dzieł oprócz ogólnikowych treści typu "podoba mi się", "świetnie stworzona historia która jeszcze bardziej pogłębia znane nam postacie", ociera się w mniejszym lub większym stopniu o spoiler. Mam nadzieję, że wybaczycie mi iż nie wybiorę opowiadania które podobało mi się najbardziej. Ponieważ nie potrafię sprecyzować tego. Każdy z tekstów ma w sobie to coś. 
Polecam serdecznie wszystkim którym nie obca jest podstawowa seria Falcon. Nie zawiedziecie się.



Andrzej Pupin - Piętno Ciemności

Zacząłem tę powieść czytać w piątek 19 czerwca ale panujące upały sprawiły iż musiałem odłożyć ją na dzień kolejny. I mimo, że w sobotę 20 c...