Klaudia Gregorczyk - Piekielna narzeczona

Książkę wziąłem bez żadnych oczekiwań. No, po prawdzie to miałem jakieś ale tylko takie abym dotrwał do końca i aby nie stało się coś co sprawi iż zrobię coś w stylu "nie, mam dość, nie czytam więcej", na szczęście książka jest bardzo dobra i tak mnie wciągnęła iż przeczytałem ją w jeden dzień.


---------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Seria: Piekielna
Wydawnictwo: EmpikGO
Premiera: 13 marzec 2023


----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Historia o dziewczynie, która wprosiła się śmierci do domu i wpadła prosto w jej ramiona.
W byciu królową najważniejsze są stanowczość i odwaga, których Lethcie nie brakuje, w przeciwieństwie do królewskiej krwi.
Żeby ratować brata, dziewczyna zmuszona jest udawać królową Niebieskich i wyjść za Aidana – okrutnego księcia rodu Czerwonych. Trafia na dwór pełen intryg, krwi i mężczyzn, którzy za nic mają opinie kobiet. Zostaje szpiegiem królowej Yenisei i poznaje sekrety Domhana – uzurpatora winnego wojny pomiędzy Pięcioma Królestwami. Letha ma plan, musi wytrzymać do ślubu, odbyć z mężem tradycyjną podróż do swojego kraju i wystawić go królowej na pewną śmierć.
Jednak nic nie jest takie, jakim się wydaje, a ona dopiero się o tym przekona. Na Czerwonym Dworze nie tylko ona ma tajemnicę, która komplikuje jej życie.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Cóż, przyznam iż patrząc na tytuł obawiałem się romansu przybranego w elementy fantastyki. Jednak jeśli wy szukacie czegoś takiego to w tej powieści romansu nie ma. Mogę Wam zdradzić iż Letha oraz Aidan z prostej nienawiści czy choćby ignorowania powoli poznają siebie i niejako niechcący niszczą mury które każde z nich obok siebie zbudowało. Sama historia z książki lekko mi przypomina "Avatara legendę Aanga", gdzie są różne ludy związane z żywiołami i one walczą ze sobą. Oczywiście to tylko powierzchowne podobieństwo bo tak naprawdę świat tutaj ma bardzo dużo własnych pomysłów których tutaj nie podam bo są przyjemnie ukazane. Jeśli miałbym na coś narzekać to na niezbyt spieszne tempo akcji. Jednakże jest to spowodowane tym iż praktycznie wszystko dzieje się w jednym budynku a konkretniej pałacu z pojedynczymi scenami w innych miejscach. Kto wie, może autorka w kolejnych tomach umieści więcej scen gdzie akcja przyspiesza. Jeśli chodzi o pióro pisarki. Cóż, chyba wystarczy jak napiszę iż przeczytałem całą powieść w jeden dzień. 
Czy polecam tę powieść? Tak, polecam ale tylko tym którzy lubią mniej dynamiczne książki z gatunku fantastyka. Osobiście na pewno przeczytam kolejne tomy.

Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5064360/piekielna-narzeczona

Komentarze