Maja Lidia Kossakowska - Takeshi: Pałac Umarłych

I zakończyłem kolejną serię. I tak w olbrzymim skrócie to mega mi się podobała. I szkoda, że życie napisało tak smutny scenariusz.


---------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Seria: Takeshi
Premiera: 17 maja 2023


----------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Nikomu już nie warto ufać. Nawet bogom.

Maja Lidia Kossakowska z niezrównaną wirtuozerią tkała z każdej opowieści barwny, żywy gobelin. Obraz tej historii, niczym kasandryczna przepowiednia, odmalowany jest w barwach przemijania, tęsknoty i walki z nieuchronnym.
Seria Takeshi to wyjątkowy mariaż japońskiej kultury, solidnego warsztatu pisarskiego, ogromnej wiedzy i fascynacji krajem Kwitnącej Wiśni oraz fabuły dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach.
Dodajcie do tego sceny walk żywcem wyjęte z Kill Billa, atmosferę zdegenerowanej industrializacji z Ghost in the shell a otrzymacie niesamowite tło dla ponadczasowej opowieści o przyjaźni, obowiązku i poświęceniu.


Oto ostatnia przygoda i ostatnie spotkanie z niesamowitą wyobraźnią Mai Lidii Kossakowskiej i przebogatym, złożonym światem, który stworzyła.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Świetna książka w której niestety ziściły się moje najgorsze przypuszczenia. A konkretnie to, że te trzy tomy to tak naprawdę tylko mała część przygód Takeshiego a życie przekreśliło szansę na ich dokończenie. Jednakowoż mimo tego smutnego faktu, samą powieść czytało mi się bardzo przyjemnie i cała trylogia została przeze mnie poznana w mniej więcej tydzień. Co jest jak dla mnie dużym osiągnięciem ponieważ średnio czytam około jednej książki na tydzień a nie trzy. Samo to mówi wiele o jakości serii i tak naprawdę wystarczyłoby abyście wyrobili sobie zdanie o niej. Nie będę się wdawał tutaj w teksty co się dzieje w tej części poza stwierdzeniem iż po odpoczynku w drugim tomie tutaj praktycznie przez cały czas mamy akcję. Nie mówię, że to źle. Wręcz przeciwnie, a wszystkie z pozoru błahe sprawy z poprzednich tomów tutaj nabierają drugiego a czasem nawet trzeciego dna. Kiedyś wrócę jeszcze do tej serii ale w najbliższym czasie skupię się na innych pozycjach a o tej spróbuję zapomnieć tak by podczas nowego czytania odkrywać na nowo ten cudowny i mega bogaty świat. 
Polecam serię Takeshi tym z Was którzy lubują się w szybkich akcjach, lekkich filmach z motywami azjatyckimi oraz delikatnym zabarwieniem sci-fi. Lubicie te elementy. To nie zawiedziecie się na tej serii.

Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5052400/takeshi-3-palac-umarlych
Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu


Komentarze