Aleksandra Malek - Pamiętne Wakacje

Książeczka którą dostałem bezpośrednio od autorki i której bardzo za to dziękuję. Czy mi się podobała? Tak, chociaż było kilka elementów do poprawy, czy raczej do rozszerzenia. Przydałoby się tak mniej więcej sto, sto pięćdziesiąt stron więcej.


------------------------------------------------------------------------
Okładka:
--------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Do nietypowego incydentu doszło we wsi Załakowo nieopodal Sierakowic. Przebywająca w jednym z domków w okolicach Jeziora Białego rodzina została zaatakowana przez dwóch mężczyzn. W wyniku zdarzenia ranny został mąż jednej z przebywających tam kobiet, drugi pasażer samochodu, który ruszył z pomocą, poniósł śmierć na miejscu. Na sąsiedniej posesji odnaleziono zwłoki dwojga starszych ludzi. Czy to koniec koszmaru Justyny i jej rodziny? O czym milczą mieszkańcy wsi? (…)


---------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Cóż, jak sami wiecie, ja najczęściej czytam fantastykę. Mówię najczęściej ponieważ czasem sięgam po inne gatunki. Tak było w tym przypadku. Chociaż nie ukrywam iż zaskoczyło mnie, że autorka chciała bym poznał jej powieść. Ale odbiegam od tematu. Pamiętne Wakacje to niestety krótka powieść o dużym potencjale którą bardzo przyjemnie mi się czytało. Jednakże niektóre elementy zostały w niej troszkę za mało pokazane przez co elementy w powieści zdają się dziać zbyt szybko. W pewnym momencie wahałem się do której z trzech kategorii wpasować książkę. Racja, że każda z tych trzech jest blisko siebie ale nie bez przyczyny je rozróżniamy. Nie będę zdradzać co to za kategorię ponieważ samo to może być spoilerem powieści. Dzięki przyjemnemu, gawędziarskiemu stylowi pisania autorki powieść bardzo szybko się czyta i mimo że opisy zawarte w książce są tylko pobieżne to człowiek potrafi sobie dopowiedzieć szczegóły i zbudować wszystko w umyśle. 
Czy polecam tę powieść? Tak, może nie jest idealna ale stanowi dobry początek drogi na karierze pisarskiej.


Za książkę do opinii dziękuję autorce.

Profil książki w serwisie Ridero:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Powiernik Mieczy - Kel Kade

Neil Gaiman - Drażliwe tematy. Krótkie formy i punkty zapalne

Andrzej Pilipiuk - Faceci w gumofilcach [PRZEDPREMIEROWA]