Wasilij Machanienko - Świat Przeistoczonych: Bez prawa do błędu [PRZEDPREMIEROWA]

Cóż, to musiało się prędzej czy później stać. Nie można przez cały czas trafiać na świetne książki. Najgorsze jest to, że nawet gdy książka NIE JEST zła to przez to jakie pozycje czytało się wcześniej ta wypada blado.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Insignis
Premiera: 12 lipiec 2023


------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Ultranowoczesna gra mobilna już za dwa dni w twoim smartfonie! Bądź najlepszy i uratuj Ziemię! Tylko ty możesz zatrzymać inwazję potworów! Nie zwlekaj – już teraz zainstaluj wersję przedpremierową!
Świat Przeistoczonych zawrócił ludziom w głowach. Niezwykła grafika, która mogła śmigać nawet na najprostszych telefonach. Intuicyjny interfejs ułatwiający grę smartfonowym laikom. Intensywna kampania reklamowa obecna w każdym telewizorze, smartfonie i tablecie.
Kilka dni przed premierą produkcja miała już rzeszę fanów pragnących tylko jednego – Godziny X. Właśnie tak tajemniczy deweloperzy nazwali moment premiery gry.
Lecz czy ktokolwiek zdaje sobie sprawę, do czego doprowadzi Godzina X? Czy ludzie są gotowi zapłacić cenę, której żąda od nich Świat Przeistoczonych?
Mark Dervine to zwykły student. Życie go nie rozpieszcza. Kilka lat temu zginęli jego rodzice, a on musiał zaopiekować się młodszą siostrą. Od trudnej codzienności ucieka w świat gier sieciowych, dlatego też z niecierpliwością czeka na pełne wydanie głośnego Świata Przeistoczonych.
Mark też nie podejrzewał, jaki los zgotuje mu gra. Teraz myśli już tylko o jednym: uporać się z wersją przedpremierową – i to jak najszybciej!
Wejdź do niezwykłego hybrydowego świata literatury LitRPG, łączącego to, co najlepsze w książkach i grach. Wasilij Machanienko, autor bestsellerowej serii Droga Szamana, powraca z powieścią „Bez prawa do błędu” będącą pierwszym tomem nowego cyklu Świat Przeistoczonych.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Na początku chciałbym powiedzieć, że książka nie jest zła ale przez te wszystkie świetne pozycje które ostatnio czytam powieść jedynie poprawna ma bardzo pod górkę. Tak naprawdę to jest to typowy średniak, no może z potencjałem dlatego też nie dam książce oceny w połowie a lekko wyżej. Samej fabuły nie zamierzam zdradzać ale mimo, że widać iż autor stara się pokazać czytelnikowi nutkę zagrożenia oraz prawdopodobieństwo straty życia przez głównego to nie za bardzo mu się to udaje. To jest największa wada gry. Mimo ciągłej akcji nie czujemy zagrożenia i wiemy, że postać Marka wyjdzie z tego obronną ręką. 
Drugim minusem jest głębia, a właściwie brak głębi bohaterów. Są dosłownie jednowymiarowi, może z czasem nabiorą nieco charakteru ale na razie są bardzo płascy. 
Aby wam nie narzekać cały czas dodam iż ma bardzo przyjemne pióro dzięki któremu książkę czyta się lekko i przyjemnie.
Świat Przeistoczonych nie jest może jakąś wybitną książką i po sześciu-dwunastu miesiącach nie będziecie pamiętać trzech czwartych powieści ale jest miłym i lekkim relaksatorem oraz powieścią przy której możecie wyciszyć się po całym dniu pracy. Czy ja sięgnę po kolejne tomy tej serii? Pewnie tak, zważywszy na mój abonament Legimi i to, że tę powieść dodam na czytnik przy okazji innych książek. Czy polecam? To jest trudne pytanie. Ale jeśli szukacie powieści przy której się wyciszycie to tak, polecam.
Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

Komentarze