Ilona Andrews - Pożoga

I kolejna seria się kończy. Jednak mam nadzieję, że to NIE JEST ostatnia książka z tego uniwersum ponieważ wątek który przeplata się poprzez całą trylogię jest ciekawy i chętnie dowiedziałbym się o nim więcej. 
Polecam tę serię, ale od razu zaopatrzcie się w całą aby nie robić sobie przerw pomiędzy tomami ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 9 czerwca 2023


----------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Kiedy życie zadaje ci cios, zawsze jest to cios niespodziewany. A jeszcze częściej jest to cała seria niespodziewanych, wyjątkowo precyzyjnych ciosów.
Rany po sprawie Nari Harris jeszcze się nie zasklepiły, a na progu już czeka nowe, równie śmierdzące zlecenie. Tym razem pomocy potrzebuje Rynda, była narzeczona Szalonego Rogana. A przecież nie ma nic lepszego, niż piękna, bezbronna kobieta padająca ze łzami w ramiona twojego nowego faceta.
Ale to tylko drobiazg w porównaniu z resztą kłopotów: Viktoria Tremaine zrobi wszystko, by uczynić Nevadę swoją następczynią. Jedynym sposobem, by się przed nią obronić jest złożenie wniosku o status Rodu, to jednak będzie wymagało pokazania magicznych zdolności członków rodziny całemu światu. I Nevada wcale nie jest pewna, co ostatecznie sprowadzi na jej bliskich większe niebezpieczeństwo.
A w międzyczasie zostaje jeszcze do rozpracowania wielki spisek Magnusów, którym marzy się sięgnięcie po władzę absolutną.
Cóż, Nevado - czas zakasać rękawy, bo czeka cię naprawdę pracowity tydzień.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Jak to jest, że takie fajne książki są zawsze zbyt krótkie. Czytelnik poznaje historię, postacie, czasem nawet głośno wrzuca swoje komentarze przy okazji różnych zajść. A tu nagle, bum. koniec książki oraz całej serii. Ja chcieć więcej. Mam nadzieję, że autorzy wrócą do tego uniwersum ponieważ mimo kilku odpowiedzi jest wątek który przemykał się bokiem i tylko wzmagał naszą ciekawość. 
Świetna pozycja, i czyta się ją szybko, łatwo i przyjemnie. Jednak muszę się przyczepić do wyjścia wątku Nevada-Rogan przed szereg innych. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się iż w poprzednich częściach ten wątek był w niejakiej równowadze pomiędzy innymi a teraz chciał zgarnąć więcej sceny dla siebie. Nie zrozumcie mnie źle, wątek nie jest zły ale wspominam o tym aspekcie bo niektórzy mogą odnieść wrażenie, że Nevada zmieniła się w jedną z tych typowych bohaterek które uważają, że wszystko co robi ich bogaty, przystojny facet jest romantyczne. A to nieprawda. Nie zmieniła się, po prostu widzimy więcej innego jej aspektu.
Nie mam zamiaru pisać Wam tego co jest w wewnątrz książki, oprócz stwierdzenia iż te ponad pięćset stron bardzo szybko znika więc nie bójcie się spoilerów.
Pióro, a raczej pióra autorów są takie jak ta książka. Lekkie, łatwe i przyjemne. Słowem cała seria Ukryte Dziedzictwo jest świetną pozycją na oczyszczenie umysłu i zrelaksowanie się po trudach całego tygodnia/miesiąca/jakiegoś tam okresu. 
Polecam Wam tę serię

Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5045816/pozoga

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu


Komentarze