Agata Lasocka-Myszor - Sieć 2: Czas Agentów

Cóż, czytanie tej książki zajęło mi więcej czasu niż się spodziewałem. Najpierw około tygodnia czekałem na to by wydawnictwo udostępniło ebooka. Teoretycznie mogłem wykorzystać audiobooka i słuchać w pracy ale wersję audio słucham w serwisie Audioteka i tamtejsze superprodukcje strasznie mnie rozpieściły pod tym względem. Dlatego wolałem poczekać i bez oczekiwań spokojnie sobie czytać. Później nadeszły Święta i praktycznie nie miałem czasu, w tygodniu świątecznym jak czytałem 2-5 stron to było dużo. Na szczęście teraz jest troszkę luźniej ;) Dobra koniec narzekania. W wielkim skrócie książka podobała mi się.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Empik GO
Seria: Sieć
Premiera: 15 grudzień 2022

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Jeśli młodzi Utalentowani odkryją tajemnicę Agencji i zmierzą się z prawdą o Sieci, przekroczą granicę, zza której nie ma powrotu.
„Sieć. Czas Agentów” to drugi tom serii o Nicku, nastoletnim złodzieju samochodów, i grupie Utalentowanych, którzy zostają zwerbowani przez tajną organizację. Fanatyczni wyznawcy Nowej Ery dziesiątkują Utalentowanych, a pogodowe anomalie i wahania Sieci każdego dnia stają się coraz bardziej niebezpieczne. Gię dręczą koszmary i wspomnienia związane z Projektem Zero. Jej misje są coraz trudniejsze, a relacje z Nickiem i Alexem – coraz bardziej skomplikowane. Ruda nie jest już pewna, komu może zaufać; w chwiejącej się w posadach Międzynarodowej Agencji Ochrony Sieci każdy sojusznik w mgnieniu oka może stać się wrogiem.
Tymczasem Nick rozpoczyna karierę Agenta. Dokąd doprowadzą go demony przeszłości i pycha, którą osłania się jak tarczą? Jedno jest pewne – kto nie uczy się na błędach, ten znów wpada w kłopoty.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Drugi tom z serii Sieć. Pewnie powinienem przypomnieć sobie tom pierwszy ale nawet bez niego część elementów przyszło do mnie w trakcie lektury. Jednak przez większą część książki miałem taką dziwną myśl iż między oboma tomami coś się wydarzyło. Nadal tak uważam, ale tak mniej więcej od połowy Czasu Agentów akcja przyspiesza do takich prędkości iż człowiek zapomina o wszystkim innym. Może za mało książek Toma Clancy'ego czytałem, ale wątek Agencji bardzo pasował mi do gatunku literackiego w jakim on się specjalizuje. Czy autorka zna i inspiruje się jego dziełami czy to tylko przypadek nie wiem ale ten wątek jest dużym plusem. Minusem za to jest sztandarowa wada większości środkowych tomów w serii. To znaczy opowiedzieć coś ciekawego ale nie zamykać za wcześnie głównego wątku. Znaczy książka jest ciekawa i czyta się z przyjemnością ale po jej lekturze nadal czytelnik ma przed sobą miliardy pytań. Zwłaszcza jeśli chodzi o postać Rudej. Niby dowiadujemy się w tym tomie wielu rzeczy o niej ale każda informacja rodziła dodatkowe pytania. 
Powieść jest nadal książką akcji i mimo tego, że patrząc na nią jako całość to w pierwszej połowie jest jej zdecydowanie mniej niż dalej to skłamałbym mówiąc iż na początku nie było żadnej akcji. 
Bohaterowie. Cóż mimo posiadania trzech głównych Ruda, Alex, Nick i tego, że oni są na pierwszym planie. Powieść posiada jeszcze wiele innych postaci posiadających ciekawe osobowości mimo grania ról drugo- oraz trzecioplanowych. 
Czy polecam drugi tom Sieci? Tak, jeśli znacie tom pierwszy to z całą pewnością tak. Jednakże jestem rozbity przed tym aby mówić kupujcie teraz od razu, a kupujcie wraz z trzecim tomem gdyż koniec drugiego sprawi iż będziecie kontynuacji wyczekiwać bardzo niecierpliwie.Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

Komentarze