Tuk Folio - Yorim: Próba Medveh [PRZEDPREMIEROWA]

Książka którą dostałem od wydawnictwa i o której wiedziałem, że jest to fantastyka dla grupy docelowej 10+. I już w tej chwili mogę Wam powiedzieć iż powieść podobała mi się i kiedyś przy okazji dam swoim siostrzeńcom jeśli będą chcieli.


---------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Sztaber-Sole
Premiera: 21 listopad 2023

--------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Trzech nastoletnich chłopców wyrusza do lasu Medveh na coroczną Wielką Próbę. Można wziąć w niej udział tylko raz w życiu, a jej historia jest równie stara, jak sama Eleania.
Zanurz się w opowieści o zielonych łąkach, lesie i słońcu. O zmaganiach drużyny Yorima i świetlistych owocach Aldorian, których smak znany jest tylko bogom. O trytach, welijanach i gluidach, o księżycu i ukrytych światach, o honorze i walce, przyjaźni i błędach, o zamku Dortonis i wijącej się między wzgórzami drodze.
O wszystkim tym, czym jest Edai.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Bardzo przyjemna i odprężająca książeczka, nie jestem tylko pewien czy to nagromadzenie informacji które mamy na samym początku nie podziała na czytelników odpychająco. Jeśli jednak przejdą przez pierwsze kilkadziesiąt stron otworzy się przed nimi bogaty świat i wiele ciekawych przygód. Zważywszy na docelową grupę wiekową nie będę zagłębiał się za bardzo w warstwę fabularną, jej złożoność choć jest ona bardziej rozbudowana niż początkowo się spodziewałem, czy postacie. Jedno marudzenie, przydałby się jakiś mini słowniczek na końcu aby wyjaśnić niektóre elementy lepiej niż w przypisach na dole strony. Jednak to tylko by szukać dziury w całym. Książka jest mega przyjemną powieścią drogi gdzie przyjaciele mają przed sobą jakiś cel i drodze do niego mają różna przygody. Napis "Kroniki Edai", może niektórych wprowadzić w błąd iż powieść jest pierwszym tomem i nie poznamy końca historii. Mogę więc uspokoić tę część czytelników i zdradzić iż tutaj mamy całą opowieść w jednym tomie. A ten napis to dlatego, że być może w przyszłości pod skrzydłami wydawnictwa pojawi się więcej książek z tego uniwersum.
Wydanie książki. Gdy odebrałem powieść z paczkomatu i otworzyłem przesyłkę zdziwiłem się, że wysłano mi egzemplarz w twardej oprawie, wiecie w większości wydania recenzenckie są w miękkiej, ale nie będę narzekać. Twarda oprawa dłużej będzie wyglądać jak nówka nie ruszana. Jeśli chodzi o wielkość czcionki to jest standardowa chociaż mnie wydaje się duża ale to dlatego, że gdy korzystam z czytnika ebooków dość mocno zmniejszam jej wielkość. Należy też nadmienić iż w książce jest kilka ilustracji które bardzo ładnie wpisują się wyobrażany świat.Czy polecam tę powieść? Tak, jeśli dacie jej szansę i wytrzymacie początkowy zalew informacji będziecie się dobrze bawić, niezależnie od tego ile macie wiosen. 


Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwuKomentarze