Marcin Halski - Kres Zaślepionych

I cóż, ta krótka powieść czekała zbyt długo na swoją kolej ale w końcu się udało i muszę tak na szybko powiedzieć, że podobała mi się. Dobrze, że dano to w kategorii fantasy a nie horror bo wtedy bym a tak powiem, że fajna książka.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: HM
Seria: Zaślepieni
Premiera: 3 października 2023

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Druga część serii „Zaślepieni” przedstawia dalsze przygody grupy ludzi zdeterminowanych, aby ocalić ludzkość od klątwy zaślepienia – jednak dawna drużyna została bezlitośnie rozdzielona.
Los Heniego pozostaje nieznany… Soni, uwięziona przez władcę Walmii, traci powoli nadzieję na odzyskanie wolności. Dodatkowo zamek, w którym przebywa kobieta, skrywa niezwykłą tajemnicę – jej rozwikłanie może stanowić klucz do stworzenia antidotum, ale do tego będzie potrzebna pomoc nieoczekiwanego sojusznika.
Tymczasem rozproszeni po zagładzie oazy zaślepieni muszą obrać sobie nowy cel. Czy i tym razem losy pogrążonego w chaosie świata zostaną odmienione, a może na arenie pojawi się całkiem nowy, jeszcze groźniejszy przeciwnik?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Na początku chciałbym dodać, że książka jest bezpośrednią kontynuacją i lepiej znać poprzednie części aby zrozumieć kim są Zaślepieni. Sama powieść nie należy do obfitych. Na czytniku z moim ustawieniem wielkości książka miała mniej niż dwieście stron. Jednak mimo niewielkiej objętości w samej książce jest bardzo dużo. Szczerze to nie wiem co napisać o książce oprócz tego, że jak podobała się poprzednia część to ta również się spodoba. Tutaj mamy więcej z historii samego świata oraz kilka nowych ciekawych wątków. A jeśli chodzi o zakończenie to za bardzo nie wiadomo co o nim sądzić. Z jednej jest fajne a z drugiej otwiera nie tyle furtkę co całą bramę dla kolejnych części. 
Powieść jest dobra aby mile spędzić czas.

Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

Komentarze