Patricia Briggs - Polowanie [PRZEDPREMIEROWA]

Tę pozycję czytałem przez trzy dni. Dłużej nie dałem rady jej sobie dawkować. Nie będę Was trzymał w niepewności i powiem od razu, że podobała mi się ta część i żałuje tylko iż nie jest dwa, trzy razy bardziej obszerniejsza.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 20 styczeń 2023

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Nieuchronnie nadchodzi moment ujawnienia światu obecności wilkołaków. Marrok, choć przekonany o słuszności tej decyzji, woli pozyskać przychylność watah spoza Stanów Zjednoczonych. Spotkanie na szczycie, na które przybywają delegacje z kilku największych watah Europy, ma być okazją do negocjacji i ustalenia porozumienia. Staje się jednak areną bezprecedensowej i krwawej rozgrywki. A w centrum huraganu znajdują się Charles i Anna. Ich połączenie jest silne a wzajemne uczucie jeszcze silniejsze, ale w starciu z pradawną magią, wampirami i najdzikszą wilkołaczą bestią w historii, może nie wystarczyć. Na szczęście dla nich, przeciwnicy kompletnie nie doceniają Anny, która szybko przypomni światu, że Omega nie znaczy słabeusz. Omega zrobi wszystko, by zatriumfować i obronić tych, których kocha. Bez względu na to, czy wymaga to kulenia się w obecności dominujących osobników, czy rozerwania wroga na strzępy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Drugi tom przygód Omegi Anny i Alfy Charlesa. jest prawie bezpośrednią kontynuacją tego co wydarzyło się w części pierwszej. Mówię prawie bo tym dwojgu należało się kilka chwil na osobności. Nie martwcie się postaram się unikać spoilerów. W innych książkach narzekałbym na długie przygotowania do momentu finałowego i rosnące oczekiwania na długi i emocjonujący finał. Tutaj jednak najbardziej interesuje nas moc Omegi oraz rodzi się pytanie "co jeszcze potrafi, a czego o niej Anna jeszcze nie odkryła"? I nawet ciekawy wątek zgromadzenia wilków mimo ciekawy nie jest w stanie odciągnąć nas od tego pytania na dłuższy czas. Cała seria Alfa i Omega ma sześć tomów a tomy 2-5 mają to trudne zadanie by dać coś od siebie i jednocześnie nie tworzyć nowych reguł które są przeciwne tym z pierwszego tomu. Polowanie poradziło sobie z tym zadaniem bardzo dobrze, ale niestety nie będę Wam tutaj dawał przykładów bo mógłbym niechcący wejść na tereny spoilerów. Będę musiał kiedyś zrobić sobie ponowne czytanie tych tomów, tym razem na czytniku. Naprawdę na jednym czytaniu tej serii się nie skończy. Dodatkowo chciałbym uspokoić tych którzy obawiają się iż jest to książka tylko o wilkołakach. 
Nie, nie jest. Pojawiają się tam inne gatunki. Niestety niektóre z nich są tylko w tak zwanych występach gościnnych czy pojedynczych epizodach, ale człowiek ma nadzieję, że nawet jeśli nie przedstawiciel danego gatunku to ogólnie ten gatunek wróci na kartach innych tomów abyśmy mogli dowiedzieć się o nich więcej. I to nie w bezpośredni sposób poprzez to co powiedzą. A raczej jak się zachowują, co robią i tym podobne. Ale nieważne. Pierwsze skrzypce to tytułowi Alfa i Omega, u nich też dowiadujemy się czegoś nowego i widać tam pewną zmianę. Nie jest ona drastyczna a naprawdę subtelna i ciekawa. 
Styl pisania autorki jest lekki, łatwy i przyjemny. Przynajmniej do czytania oraz przyswajania przez czytelnika. Dodatkowo widać w nim iż autorka ma już wprawę w budowaniu świata oraz swój sposób ukazywania go innym. 
Na pewno przeczytam kolejne tomy tej serii.

Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:
Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu


Komentarze