Evan Currie - Cesarski Gambit

Książka na której pojawienie się czekałem już od jakiegoś czasu. W wielkim skrócie podobała mi się i jest świetną kontynuacją rozpoczętych wątków.

-------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Premiera: 26 styczeń 2023

----------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Nieugięte Imperium postawiło nowopowstały Sojusz Ziemski i sprzymierzonych z nim Priminae w sytuacji bez wyjścia.
Komandor Stephen Michaels i jego Archanioły kontynuują misję na terytorium wroga, podając się za najemników i piratów, by zebrać jak najwięcej informacji o imperialnym dowództwie. Dzięki swoim staraniom odkrywają ponurą prawdę. Imperialne dążenia do wojny są zakorzenione głębiej, niż ktokolwiek mógłby podejrzewać…
Podczas gdy jego młody przyjaciel i protegowany wykonuje jedną misję, Eric Weston boryka się z inną. Choć do tej pory udawało mu się niweczyć wysiłki Imperium, usiłującego zbadać przestrzeń kontrolowaną przez Ziemian i Priminae, wie, że ten stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie. Nieprzyjaciel ma zbyt wiele okrętów i jest gotów poświęcić zbyt wiele istnień, aby osiągnąć własne cele. Jednak nawet Eric Weston nie zdaje sobie sprawy, jak daleko posunie się wróg.
Imperium opracowało własną superbroń.
Pokój można utrzymać tylko, jeśli wszystkie strony żyją w zgodzie. By wywołać wojnę, wystarczy jeden odstępca.
Tym odstępcą jest Imperium.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Cóż mogę powiedzieć aby nie rzucić przez przypadek spoilerem? Tak naprawdę to bardzo niewiele gdyż wszystko co dzieje się na łamach Cesarskiego Gambitu jest kontynuacją wątków z poprzednich tomów i nawet niewielka informacja mogłaby zdradzić coś czego osoby nie znające serii a mające chęć poznać nie chciałyby słyszeć przed czasem. Dlatego samymi ogólnikami. Konflikt pomiędzy stronami trwa nadal. Imperium po dowiedzeniu się co stało się z Flotą wysłaną w celu zdobycia informacji co na nich dziwne próbuje czegoś bardziej dyskretnego. Chociaż w sumie nie można mówić, że jest to dziwne. Strach przed nieznaną bronią strategiczną nadal jest w nich żywy. I to tyle jeśli mam pisać o książce jedynie ocierając się o możliwość spoilera ale nie wchodząc za bardzo. Chociaż mogę jeszcze powiedzieć, że jak zwykle przeskakujemy pomiędzy różnymi stronami w całym teatrze działań, dzięki temu jako czytelnicy mamy pełniejszy obraz niż jakakolwiek ze stron. Dodatkowo w tej części wydaje się jakoby starć bitewnych było mniej. Oczywiście skłamałbym mówiąc iż książka jest przez to nudna czy nieciekawa ale tom trzeci serii stanowi raczej przedsmak pewnego trudnego zadania jakie czeka nas w kolejnym tomie. 
Podsumowując, świetny tom który poszerza naszą ogólną wiedzę na temat całego konfliktu i mimo pewnego wyciszenia nadal mającego dla nas satysfakcjonującą ilość akcji a także chęć na kontynuowanie serii. Polecam serdecznie.


Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

Komentarze