Imaginarium i LandsbergON

 Od Stowarzyszenia Novum dostałem dwa najnowsze numery Imaginarium oraz LandsbergON. I tak naprawdę to nie wiem które wydanie bardziej mi się podoba. Z jednej strony LandsberON to numer specjalny i posiada jedno opowiadanie dzięki czemu dużo łatwiej poznać występujących tam bohaterów i polubić uniwersum. Dodatkowo bardzo chętnie poznałbym książkę w takim uniwersum. Naprawdę widzę w tym opowiadaniu potencjał na powieść minimum pięciuset stronicową albo wręcz jakąś serię.

Jeśli chodzi o Imaginarium to jest to zestaw krótkich, niestety bardzo krótkich opowiadań. Z jednej strony dzięki temu poznajemy dużo utalentowanych osób a po drugie pozwala poznać całe opowiadanie nawet gdy mamy bardzo zaplanowany dzień i ciężko znaleźć wolny czas.


Gdybym chciał pomarudzić to chciałbym by wydawnictwo dało autorom wspólny temat na numer. Na przykład klasyczna fantastyka, wizje przyszłości, światy równoległe, wierzenia czy tym podobne. Ale to tylko marudzenie na siłę. I niezmiennie kibicuję inicjatywę Stowarzyszenia Novum oraz mam nadzieję iż będą ją prowadzić jak najdłużej.

Komentarze