Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Jagna Rolska. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Jagna Rolska. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 7 marca 2023

Jagna Rolska - TakeIT

I co ja mogę napisać we wstępie? Czekałem na tom drugi od 2019 roku gdy to wydany został tom pierwszy. Dobrze, że stosunkowo niedawno przypomniałem sobie SeeIT w wersji audio ale i tak mam nadzieję, że na kontynuację nie będziemy czekać aż tak długo.

------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Mięta
Seria: Reset 2117
Premiera: 27 luty 2023

------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Rok 2118. Uwolniony przez grupę buntowników cybernetyczny wirus SeeIT rozpętał ogólnoświatowy chaos, a ludzie nagle przejrzeli na oczy i odkryli, że do tej pory żyli w okrutnej iluzji. Jednak dla rewolucjonistów to dopiero pierwszy krok. Jeśli powiedzie się ich kolejna misja, całe pokolenie ślepców odzyska tożsamość i pamięć przodków.
Internet, zbiorowa świadomość ludzi z dawnych lat, jest stawką w tej bezpardonowej rozgrywce o wolność, której stłamszeni totalitarnym systemem ludzie zwyczajnie nie pamiętają.
Czym był Wielki Reset? Czy rządząca do tej pory światem Rada Dwunastu, podzielona na zwalczające się frakcje, pomoże uratować świat, czy pogrąży go do końca w zniszczeniu i ogniu? Czy buntownikom uda się poderwać zwykłych ludzi do walki z totalitarnym rządem? Jeśli nie, może się okazać, że dla ludzkości nie ma już żadnej nadziei. Chyba że holostacja TakeIT wyjaśni im, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Opis:

Na początku zdradzę Wam, że ci z Was którzy nie czytali albo czytali dawno temu część pierwszą mają na samym początku krótkie streszczenie pierwszego tomu. Osobiście je ominąłem bo stosunkowo niedawno przypomniałem sobie część pierwszą dzięki abonamentowi w Audiotece. Jednakże takie przypomnienie jest zawsze mile widziane.
Sam drugi tom wita nas w miejscu gdzie żegnamy się z naszymi bohaterami w SeeIT jednak myliłby się ten który sądzi, że nie dojdą nowe postacie. Ale nie będę tu zdradzał. Sama powieść jest świetna chociaż cierpi na syndrom drugiego tomu i zamiast akcji oraz próby przywrócenia jako takiej normalności w tym świecie mamy niejako wyciszenie oraz zebranie sił przed ostatecznym rozwiązaniem. Nie znaczy to, że tutaj nic się nie dzieje. Po pierwsze poznajemy początek świata jaki został nam ukazany w SeeIT oraz przeszłość pewnych postaci którzy gdy weszli na scenę to miałem takie "to oni? o cholera", nie chciałbym nic zdradzać. 
Książka ma te około trzysta sześćdziesiąt stron ale dzięki przyjemnemu stylowi autorki czyta się mega szybko i przyjemnie, a jeśli ta opinia dotrze jakoś do autorki to mam prośbę w imieniu czytelników abyśmy na trzecią część nie musieli czekać aż tak długo. Naprawdę cztery lata to mega długo. Jeden rok czy maksymalnie dwa jeszcze dalibyśmy radę ale dłużej to już wieczność ;)
Ogólnie to bardzo Wam polecam tę serię tylko z małym ostrzeżeniem abyście mieli oba tomy przy sobie bo bardzo szybko się je czyta.

Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

poniedziałek, 2 listopada 2020

Cyberpunk Girls - Praca zbiorowa [PRZEDPREMIEROWA]

Pierwsza książka przeczytana w listopadzie. Tak naprawdę to zaczęta jeszcze w październiku ale ostatnie opowiadania poznałem już w listopadzie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Premiera: 12 listopad 2020

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

"Cyberpunk Girls. Opowiadania" to zbiór opowiadań cyberpunkowych polskich autorek. I tych znanych, i docenionych, i tych jeszcze nieodkrytych. Poznaj zawiłe ścieżki wyobraźni cyberpunk girls i wybierz świat dla siebie.
KEIRA
Pandemia wcale się nie skończyła. Półżywa po zakażeniu koronawirusem, spłukana, bez jakichkolwiek perspektyw na legalne zatrudnienie czy opiekę medyczną kurierka walczy o każde uderzenie serca.
RITA
Po odparciu inwazji Termeszów świat zmienił się na zawsze – pozostały po nich nie tylko tajemnicze struktury Kopców. Kiedy w Des Moines dochodzi do masowych porwań małych dzieci, sprawę przejmuje inspektor Rita McGee. By namierzyć sprawców, nagina procedury i decyduje się skorzystać z pomocy soreniczki – osoby posługującej się technologią obcych?
TYANA
Dziewczyna w króliczej masce jest kurierka, najczęściej nielegalnie przekazuje informacje, sama będąc ich nośnikiem. Pewnego dnia podczas zlecenia odkrywa dziwne załamanie i podąża jego tropem. Czy każda tajemnice zawsze należy odkryć?
AMBER
Obszar Europa, 2121 rok. Amber mieszka na wyspie odciętej od świata po wielkim tsunami, które zatopiło pół Europy. Zdobycze współczesnej cywilizacji są tylko nic niewartymi artefaktami wyławianymi spod wody niczym cudowne skarby. Czy Amber pisane jest szczęście u boku Milana?
RUBBLE
Zakazany świat podziemnych gangów i wyścigów motocyklowych. Rubble, należąca do gangu Chimer, zaryzykuje wszystko, by wygrać Dobówkę. Wszczepi sobie nawet niedozwolony dopalacz, byle tylko stać się legendą.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Martyna Raduchowska Heartbyte. Cóż mogę napisać o tym opowiadaniu. Może tak. Mówi on o odległej przyszłości w której pandemia z roku 2020 nie zakończyła się. Zmiany w funkcjonowaniu społeczeństwa oraz to iż ludzie nie pamiętają jak wszystko wyglądało wcześniej. Bez limitów zgromadzeniem czy zakazów imprez masowych. Ale to jest tylko tło dla działań naszej bohaterki Keiry.
Magdalena Kucenty. Dziewczyna której nie było. Tutaj mamy do czynienia z Tyaną i szczerze to mimo iż to opowiadanie było dobre to porównując do innych zawartym w tym zbiorze bardzo łatwo zapomnieć o czym ono było. 
Jagna Rolska. Spandau. Bohatera tego opowiadania nie ma w opisie marketingowym a czytając je miałem myśli typu "fajna wersja matrixa", wiadomo iż nie do końca. Jednak tutaj duża część dzieje się w VR a główny bohater musi odzyskać pewien niesprawdzony jeszcze specyfik który sprawia iż doznania są bardziej intensywne iż tak to wyrażę. 
Krystyna Chodorowska, Gabriela Panika. Dotknąć ciemności. Bohaterką jest Rita, choć tutaj dużo bardziej zainteresowała mnie potyczka z Termeszami która była w odległej przeszłości. Chętnie przeczytałbym więcej o tym elemencie. Jednakże taki kontakt pozwolił ludziom na wiele zmian nie tylko technologicznych. 
Martyna Raduchowska. Mindblow. Tutaj opowiadanie które przeczytałem najszybciej ze wszystkich. Ale tak jak przy "Dziewczynie której nie było", dość szybko wylatuje z pamięci. Nie jest złe, ale raczej wolę autorkę w dłuższej formie
Agata Suchocka. Nitro. Już sam tytuł wskazał mi iż będzie to jakiś wyścig. Tutaj mamy do czynienia z 24 godzinnym wyścigiem motocykli. Szybka, i lekka lektura.
Jagna Rolska. Amber. I to jest jedno z opowiadań które najbardziej przypadły mi do gustu i chętnie zobaczyłbym w dłuższej formie dalsze losy bohaterów oraz więcej informacji o świecie oraz o ludziach w nim żyjących.


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


Andrzej Pupin - Piętno Ciemności

Zacząłem tę powieść czytać w piątek 19 czerwca ale panujące upały sprawiły iż musiałem odłożyć ją na dzień kolejny. I mimo, że w sobotę 20 c...