Jagna Rolska - TakeIT

I co ja mogę napisać we wstępie? Czekałem na tom drugi od 2019 roku gdy to wydany został tom pierwszy. Dobrze, że stosunkowo niedawno przypomniałem sobie SeeIT w wersji audio ale i tak mam nadzieję, że na kontynuację nie będziemy czekać aż tak długo.

------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Mięta
Seria: Reset 2117
Premiera: 27 luty 2023

------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Rok 2118. Uwolniony przez grupę buntowników cybernetyczny wirus SeeIT rozpętał ogólnoświatowy chaos, a ludzie nagle przejrzeli na oczy i odkryli, że do tej pory żyli w okrutnej iluzji. Jednak dla rewolucjonistów to dopiero pierwszy krok. Jeśli powiedzie się ich kolejna misja, całe pokolenie ślepców odzyska tożsamość i pamięć przodków.
Internet, zbiorowa świadomość ludzi z dawnych lat, jest stawką w tej bezpardonowej rozgrywce o wolność, której stłamszeni totalitarnym systemem ludzie zwyczajnie nie pamiętają.
Czym był Wielki Reset? Czy rządząca do tej pory światem Rada Dwunastu, podzielona na zwalczające się frakcje, pomoże uratować świat, czy pogrąży go do końca w zniszczeniu i ogniu? Czy buntownikom uda się poderwać zwykłych ludzi do walki z totalitarnym rządem? Jeśli nie, może się okazać, że dla ludzkości nie ma już żadnej nadziei. Chyba że holostacja TakeIT wyjaśni im, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Opis:

Na początku zdradzę Wam, że ci z Was którzy nie czytali albo czytali dawno temu część pierwszą mają na samym początku krótkie streszczenie pierwszego tomu. Osobiście je ominąłem bo stosunkowo niedawno przypomniałem sobie część pierwszą dzięki abonamentowi w Audiotece. Jednakże takie przypomnienie jest zawsze mile widziane.
Sam drugi tom wita nas w miejscu gdzie żegnamy się z naszymi bohaterami w SeeIT jednak myliłby się ten który sądzi, że nie dojdą nowe postacie. Ale nie będę tu zdradzał. Sama powieść jest świetna chociaż cierpi na syndrom drugiego tomu i zamiast akcji oraz próby przywrócenia jako takiej normalności w tym świecie mamy niejako wyciszenie oraz zebranie sił przed ostatecznym rozwiązaniem. Nie znaczy to, że tutaj nic się nie dzieje. Po pierwsze poznajemy początek świata jaki został nam ukazany w SeeIT oraz przeszłość pewnych postaci którzy gdy weszli na scenę to miałem takie "to oni? o cholera", nie chciałbym nic zdradzać. 
Książka ma te około trzysta sześćdziesiąt stron ale dzięki przyjemnemu stylowi autorki czyta się mega szybko i przyjemnie, a jeśli ta opinia dotrze jakoś do autorki to mam prośbę w imieniu czytelników abyśmy na trzecią część nie musieli czekać aż tak długo. Naprawdę cztery lata to mega długo. Jeden rok czy maksymalnie dwa jeszcze dalibyśmy radę ale dłużej to już wieczność ;)
Ogólnie to bardzo Wam polecam tę serię tylko z małym ostrzeżeniem abyście mieli oba tomy przy sobie bo bardzo szybko się je czyta.

Profil książki w serwisie Lubimy Czytać:

Komentarze