Cyberpunk Girls - Praca zbiorowa [PRZEDPREMIEROWA]

Pierwsza książka przeczytana w listopadzie. Tak naprawdę to zaczęta jeszcze w październiku ale ostatnie opowiadania poznałem już w listopadzie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Premiera: 12 listopad 2020

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

"Cyberpunk Girls. Opowiadania" to zbiór opowiadań cyberpunkowych polskich autorek. I tych znanych, i docenionych, i tych jeszcze nieodkrytych. Poznaj zawiłe ścieżki wyobraźni cyberpunk girls i wybierz świat dla siebie.
KEIRA
Pandemia wcale się nie skończyła. Półżywa po zakażeniu koronawirusem, spłukana, bez jakichkolwiek perspektyw na legalne zatrudnienie czy opiekę medyczną kurierka walczy o każde uderzenie serca.
RITA
Po odparciu inwazji Termeszów świat zmienił się na zawsze – pozostały po nich nie tylko tajemnicze struktury Kopców. Kiedy w Des Moines dochodzi do masowych porwań małych dzieci, sprawę przejmuje inspektor Rita McGee. By namierzyć sprawców, nagina procedury i decyduje się skorzystać z pomocy soreniczki – osoby posługującej się technologią obcych?
TYANA
Dziewczyna w króliczej masce jest kurierka, najczęściej nielegalnie przekazuje informacje, sama będąc ich nośnikiem. Pewnego dnia podczas zlecenia odkrywa dziwne załamanie i podąża jego tropem. Czy każda tajemnice zawsze należy odkryć?
AMBER
Obszar Europa, 2121 rok. Amber mieszka na wyspie odciętej od świata po wielkim tsunami, które zatopiło pół Europy. Zdobycze współczesnej cywilizacji są tylko nic niewartymi artefaktami wyławianymi spod wody niczym cudowne skarby. Czy Amber pisane jest szczęście u boku Milana?
RUBBLE
Zakazany świat podziemnych gangów i wyścigów motocyklowych. Rubble, należąca do gangu Chimer, zaryzykuje wszystko, by wygrać Dobówkę. Wszczepi sobie nawet niedozwolony dopalacz, byle tylko stać się legendą.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Martyna Raduchowska Heartbyte. Cóż mogę napisać o tym opowiadaniu. Może tak. Mówi on o odległej przyszłości w której pandemia z roku 2020 nie zakończyła się. Zmiany w funkcjonowaniu społeczeństwa oraz to iż ludzie nie pamiętają jak wszystko wyglądało wcześniej. Bez limitów zgromadzeniem czy zakazów imprez masowych. Ale to jest tylko tło dla działań naszej bohaterki Keiry.
Magdalena Kucenty. Dziewczyna której nie było. Tutaj mamy do czynienia z Tyaną i szczerze to mimo iż to opowiadanie było dobre to porównując do innych zawartym w tym zbiorze bardzo łatwo zapomnieć o czym ono było. 
Jagna Rolska. Spandau. Bohatera tego opowiadania nie ma w opisie marketingowym a czytając je miałem myśli typu "fajna wersja matrixa", wiadomo iż nie do końca. Jednak tutaj duża część dzieje się w VR a główny bohater musi odzyskać pewien niesprawdzony jeszcze specyfik który sprawia iż doznania są bardziej intensywne iż tak to wyrażę. 
Krystyna Chodorowska, Gabriela Panika. Dotknąć ciemności. Bohaterką jest Rita, choć tutaj dużo bardziej zainteresowała mnie potyczka z Termeszami która była w odległej przeszłości. Chętnie przeczytałbym więcej o tym elemencie. Jednakże taki kontakt pozwolił ludziom na wiele zmian nie tylko technologicznych. 
Martyna Raduchowska. Mindblow. Tutaj opowiadanie które przeczytałem najszybciej ze wszystkich. Ale tak jak przy "Dziewczynie której nie było", dość szybko wylatuje z pamięci. Nie jest złe, ale raczej wolę autorkę w dłuższej formie
Agata Suchocka. Nitro. Już sam tytuł wskazał mi iż będzie to jakiś wyścig. Tutaj mamy do czynienia z 24 godzinnym wyścigiem motocykli. Szybka, i lekka lektura.
Jagna Rolska. Amber. I to jest jedno z opowiadań które najbardziej przypadły mi do gustu i chętnie zobaczyłbym w dłuższej formie dalsze losy bohaterów oraz więcej informacji o świecie oraz o ludziach w nim żyjących.


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


Komentarze