Ella Raj - Uczeń Nekromanty tom1: Plaga

Po dłuższym czasie udało mi się ukończyć tę powieść. Ponad tysiąc stron czytnikowych, jedna z najbardziej obszernych książek które poznałem od dłuższego czasu. Czy podobała mi się? Tak na szybko mogę zdradzić iż tak, a jeśli chcecie przeczytać coś więcej zapraszam poniżej.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Nova Res
Premiera: 08 luty 2019

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Nadchodzi epokowe starcie bogów!
Młody chłopak, naznaczony od narodzin przerażającym piętnem, zostaje wzięty pod opiekę mrocznego maga. Rothgar, mistrz nekromancji, szkoli go w sztuce władzy nad nieumarłymi. Nie wie jednak, co drzemie w duszy niepokornego ucznia, obdarzonego potężną, zakazaną magią. Już wkrótce jego szokująca tajemnica wstrząśnie posadami świata.
Każdy akt, z którego rodzi się nekromanta, musi być z definicji aktem nieprawości, aktem gwałtu i zepsucia. Pan Ciemności nie daje swojej mocy pierwszemu lepszemu przybłędzie, któremu roją się marzenia o mocy nad życiem i śmiercią! Wielu zdolnych magów próbowało i większość poniosła sromotną porażkę. Nie – prawdziwy nekromanta rodzi się ze zła i z jego piętnem kroczy swoją ścieżką. Ale tylko prawdziwie Wielcy nekromanci rodzą się z Wielkiego zła, Wielkiego zepsucia i najwyższego naruszenia Boskich Praw.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Muszę przyznać, iż jestem pod wrażeniem szczegółowości świata stworzonego przez autorkę. Rozumiem iż taka budowa świata jest bardzo odważna i może ona zniechęcić część potencjalnych czytelników którzy nie przebrną przez jego przedstawianie jednakże ci którzy dadzą szansę poznają ten jakże oryginalny fantastyczny świat. Dlaczego oryginalny? A to dlatego iż w przeciwieństwie do innych powieści gdzie występują inne rasy ten świat jest brudny, skażony i pełen przemocy. Ale to tylko tło, jedno z najbardziej szczegółowych ale tło. Głównym bohaterem jest pewien młody chłopak z potencjałem do magii nekromanckiej. Nie chciałbym niczego zdradzać ale obserwujemy naszego bohatera na przestrzeni kilku lat nauki nie tylko ożywiania ciał ale i pewnych innych przydatnych umiejętności. Tak szczerze to przez pewien czas niezbyt lubiłem głównego bohatera. Był bardzo samolubny i zawsze szukał jakichś przyjemności dla siebie nawet podczas pomocy innym, na szczęście w dalszej części dużo lepiej poznałem jego metodę działań. Niestety jest jeden mankament który niezbyt spodobał mi się. A mianowicie długie rozmowy pomiędzy postaci w czasie tytułowej plagi. W sumie to powieść nie jest zła i jakbym miał ocenić w skali szkolnej (1-6), to dałbym czwórkę z plusem. Z uwagą dotyczącą lekko dłużącymi się elementami przygotowującymi oraz natłokiem informacji który dodatkowo ją spowalnia. Mimo to, polecam przeczytać wam tę powieść gdyż jest ona warta poznania.
Podsumowując. 
Momentami lekko przegadana ale nigdy aż tak bym miał ochotę na odłożenie książki na półkę.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze