Wigilijne Opowieści - praca zbiorowa [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, tym razem jak widzicie mam dla Was książeczkę w świątecznych klimatach. Cóż można o nich powiedzieć poza podobało się i czytało się bardzo szybko aby nie wejść w dziedzinę spoilerów.


---------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: W.A.B.
Premiera: 12 listopad 2020

---------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

12 opowiadań i 12 przepisów na popisowe świąteczne dania świetnych polskich autorów.
Ktoś zginie otruty barszczem wigilijnym, czyjaś paczka na święta zgubi się w paczkomacie, ktoś upuści karpia na tory tramwajowe, ktoś się nieszczęśliwie zakocha, do kogoś w zastępstwie Mikołaja przyjdzie diabeł, a ktoś inny odkupi swoje winy bohaterskim czynem. To wszystko w niesamowitym zbiorze wigilijnych opowieści okraszone smakowitymi przepisami pasującymi do treści opowiadań. Smakowite historie na każdy dzień adwentu.

----------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Dwanaście opowiadań na dwanaście dań wigilijnych. Dwanaście autorów i autorek znanych ze swego pióra przedstawia jedną historię a do każdej z nich przepis świąteczny. Mimo iż ja jestem antytalentem kulinarnym i potrafię tylko najprostsze dania to patrząc na przepisy oraz sposób przyrządenia potraw wydaje mi się iż nie są one trudne do wykonania. Napisałbym który z przepisów najbardziej mnie kusi ale to może innym razem. W tym miejscu pewnie przydałoby się abym opowiedział o każdym opowiadaniu tak jak było to w przypadku innych zestawów opowiadań. Ale nie zrobię tego ponieważ naprawdę bardzo ciężko byłoby napisać o nich cokolwiek więcej niż pojedyncze zdania a jednocześnie nie ocierać się o spoilery. Ale mam uwagę co do opowiadania Martyny Raduchowskiej. Fani serii Szamanka od Umarlaków powinni zapisać sobie datę premiery tej książki ponieważ jej opowiadanie jest właśnie w tym uniwersum. 
Tak prawdę mówiąc to nic więcej nie muszę pisać poza imionami i nazwiskami autorów. Wszystkie opowiadania czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Idealny zestaw do przeczytania na jeden dzień i późniejszego spisania oraz wypróbowania dołączonych przepisów. Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu


Komentarze