Jack Campbell - Bezlitosny

I zbliżamy się do końca serii. A ja do poznania Przestrzeni Zewnętrznej. W skrócie to powieść trzyma poziom poprzednich tomów.

----------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 05 listopad 2020

-----------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Szczęście, odwaga i rozum - jeśli potrafisz korzystać z dwóch ostatnich przymiotów, pierwszy oszczędzisz na ostateczną rozgrywkę.
John "Black Jack" Geary. Legenda. Najwyższa karta, którą flota Sojuszu może wystawić w śmiertelnej grze o przetrwanie. Poprowadził swoje okręty przez przestrzeń Syndykatu wygrywając w bitwach i wymykając się gigantycznej nagonce. Wiedza, którą współcześni oficerowie zatracili w dziesiątkach lat brutalnej, kosmicznej rzezi, dała mu przewagę.
Ale "Black Jack" jest już zmęczony. Stawka rośnie. Pojawia się lęk przed błędem i zagładą w chwili, gdy flota jest już niemal u celu. Okrętom brakuje paliwa, amunicji i żywności - coraz trudniej jest walczyć.
Kurs na Heradao, więzienny system Syndykatu! Stawką jest życie 2 tysięcy towarzyszy broni. O ile jeszcze żyją.

--------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Trzeba przyznać iż akcja tego tomu zaskoczyła mnie. Nie tym, że flota jest już "na progu", własnego terytorium ale iż mimo tomu szóstego już tutaj flota dotarła na miejsce. Mam tylko nadzieje, że następny tom nie zamieni się w polityczną przepychankę i przegadane sceny. Ale wróćmy do Bezlitosnego. Powieść jest krótko mówiąc świetnym kontynuatorem wszelkich wątków tak militarnym jak i tych towarzyskich. Tak naprawdę to nie mam nic do dodania ponieważ wszystko zostało powiedziane przy okazji poprzednich części. Styl autora, postacie i tym podobne. Wszystko jest bardzo przyjemne i nawet bohaterowie którzy czasem denerwowali już nie wywołują takich emocji, ale to raczej ze względu na przyzwyczajenie się do nich przez wszystkie części. Chętnie przeczytam kolejny tom i to nie tylko dlatego iż chcę zacząć czytać serię która chronologicznie dzieje się niedługo po Zaginionej Flocie.
Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze