James Hibberd - Ogień nie zabije smoka [PRZEDPREMIEROWA]

Okładka:
Wydawnictwo: W.A.B.
Premiera: 12 listopad 2020

--------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Pierwsza oficjalna książka opowiadająca o największym hicie telewizyjnym XXI wieku – serialu Gra o Tron – napisana przez dziennikarza „Entertainment Weekly” Jamesa Hibberda i opublikowana przy wsparciu HBO. W "Ogień nie zabije smoka" James Hibberd, dziennikarz „Entertainment Weekly”, przedstawia fascynujące kulisy serialu "Gra o tron" i historię jego powstania: od pierwszych spotkań zespołu kreatywnego, po nagranie scen bitew, aż po niesamowitą inscenizację finału. Zrealizowany na podstawie bestsellerowego cyklu powieściowego George’a R.R. Martina serial został nagrodzony aż 59 statuetkami Emmy i stał się światowym fenomenem.

James Hibberd, opierając się na ponad 50 wywiadach, nieznanych szerokiej publiczności zdjęciach i zakulisowych rozmowach z producentami, obsadą i całą ekipą serialu, przedstawia historię powstania największego show w historii. Show, dla którego noce zarywał ponoć sam Barack Obama…

----------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Cóż, przyznam szczerze iż jakoś nie było mi po drodze zarówno z serialem jak książką na której podstawie on powstał. Jednak mimo to ta książka zaciekawiła mnie swym opisem. Mówi ona nie jako od kuchni o powstawaniu serialu. Plusem tej pozycji są również dodawane zdjęcia, chociaż ich akurat mogłoby być więcej, jednakże taka ich niewielka ilość jest zrozumiała ponieważ jest to książka a nie album. Dla fanów serialu będzie to świetna okazja do zwiększenia swojej wiedzy o nim a dla mnie, osoby która nie oglądała go jest ona elementem przekonującym aby w końcu go poznać. 
Wybaczcie iż ten tekst jest aż tak krótki jednakże nie za bardzo wiem co na jej temat więcej napisać. Fabuła? Przecież to nie jest powieść fabularna a opowiadająca o kulisach serialu. Dobrego, przyciągającego wielomilionowych widzów o tym podobne, i to właśnie do nich kierowana jest książka. Styl autora? cóż, czytając ją człowiek miał wrażenie słuchania dokumentu a w myślach słyszał głos lektora oraz przelatujące obrazy o których mówi. 

Szczerze mówiąc to ta książka sprawiła iż zacząłem się zastanawiać czy nie poświęcić jakiegoś fragmentu swego urlopu na zrobienie maratonu tego serialu. Jednakże nie wiem czy wcześniej jeszcze nie zapoznać się ze źródłem serialu a mianowicie książką Gra o Tron. Jednakże są to moje prywatne rozważania.
Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze