Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Dom nieba i oddechu. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Dom nieba i oddechu. Pokaż wszystkie posty

sobota, 9 kwietnia 2022

Sarah J. Maas - Dom Nieba i Oddechu część 2 [PRZEDPREMIEROWA]

Ech, skończyłem tę powieść. I cóż jestem rozdarty nad tym czy chce poznać kolejne części tej historii. Jednakże jeśli chodzi o polecenie Wam tych powieści to dobrze by było byście kupowali od razu obie części tego tomu. Dzięki temu nie będziecie musieli czekać po skończeniu pierwszej aż przyjdzie do Was kontynuacja.


------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Uroboros
Premiera: 1 czerwca 2022



----------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

W krwistej, zmysłowej i pełnej akcji kontynuacji bestsellerowego Domu ziemi i krwi, Sarah J. Maas snuje porywającą opowieść o świecie bliskim eksplozji i jego mieszkańcach, którzy zrobią wszystko, aby go ocalić.
Bryce Quinlan i Hunt Athalar wraz z wierną drużyną przyjaciół i tych, którzy ich wspierają, wchodzą na nowy poziom gry. To już nie jest tylko bunt przeciwko Asterii. Dzięki odkryciu przez Bryce najpilniej strzeżonej tajemnicy gwiezdnych najeźdźców sprawa nabiera kosmicznego wymiaru i wraca do korzeni – do historii Midgardu w jej niesfałszowanej wersji. Do prawdziwego pochodzenia ras. Bohaterowie już wybrali – będą walczyć o wszystko. Tyle, że wymiary tej walki przerastają to, czego do tej pory doświadczyli.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Nie będę się powtarzał pisząc o elementach na które narzekałem w pierwszej części, jednak muszę przyznać iż ta zawiera więcej elementów tego drugiego wątku i mimo iż jest parę scen zbliżeń między głównymi postaciami o których pisać nie zamierzam ponieważ musiałbym na nowo narzekać. To dość szybko główny wątek przechodzi na poszukiwania oraz tego co odkryli. Nie będę tutaj o tym pisać ale ten wątek oraz w szczególności zakończenie książki sprawiło iż zacząłem na nowo myśleć o kontynuowaniu mojej znajomości serii Księżycowe Miasto. Chciałbym napisać dokładniej ale to stanowiłoby zbyt duży spoiler. Ale decyzje o poznaniu kolejnej części zostawię sobie do czasu gdy zostanie napisana i przetłumaczona. 
Czy polecam tę powieść? Jeśli znacie i lubicie pierwszy tom serii "Księżycowe Miasto", to tak? Jeśli lubicie lekką fantastykę z dużą, naprawdę dużą dawką romansu a w pewnych momentach nawet erotyki, ponieważ sceny głównych bohaterów trudno nazwać romansem, to tak. U mnie w pewnym momencie było ich zbyt wiele, ale to dlatego iż ja mam ogólnie awersję do takich scen i ich nagromadzenia. Jeśli zdołacie wybaczyć autorce, że 99% postaci występujących opisanych jest słowami "przepiękna", czy tym podobne oraz że nie są zbytnio skomplikowani to będziecie się dobrze bawić. 

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu


piątek, 8 kwietnia 2022

Sarah J. Maas - Dom Nieba i Oddechu część 1 [PRZEDPREMIEROWA]

Mam za sobą ukończoną pierwszą część drugiego tomu Księżycowego Miasta. I jestem rozdarty nad oceną jaką mam jej wystawić. Z jednej strony podoba mi się wykreowany świat a z drugiej..., cóż postaram się w poniższej recenzji/opinii stanąć z boku i Wam pozostawiam decyzję sięgnięcia po książkę czy wybrania innej.

--------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Premiera: 27 kwiecień 2022


-------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Bryce Quinlan i Hunt Athalar próbują wrócić do normalności. Bohaterowie, którzy uratowali Księżycowe Miasto, są zmęczeni. Po dramatycznych wydarzeniach marzą o normalnym życiu. Pragną zwolnić tempo. Pomyśleć o sobie. O przyszłości.
Asteri do tej pory dotrzymywali słowa, zostawiając tych dwoje w spokoju. Jednakże w miarę narastania buntu przeciwko Asteri władcy nasilają represje. Kiedy Bryce, Hunt i ich przyjaciele zostają wciągnięci w plany rebeliantów, stają przed wyborem: milczeć, gdy inni są uciskani, albo walczyć o to, co słuszne. Pokorne milczenie nigdy nie było ich specjalnością…
W krwistej, zmysłowej i pełnej akcji kontynuacji bestsellerowego Domu Ziemi i Krwi Sarah J. Maas snuje porywającą opowieść o świecie bliskim eksplozji oraz o jego mieszkańcach, którzy zrobią wszystko, aby go ocalić.

---------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

    Ta część Księżycowego Miasta dzieje się jakiś czas po wydarzeniach z pierwszej części. Nie powiem dokładnie ile bo to nie ma takiego znaczenia. Niestety za największą jej wadę moim uważam to iż nadal są tam bohaterowie pierwszego tomu czyli Bryce i Hunt. Tak prawdę mówiąc to książka byłaby dużo lepsza jakby skupiła się na tej drugiej części. Wybaczcie iż nazywam ją tak enigmatycznie ale uważam ją za największy plus i żałuje iż został on potraktowany jako plan drugi czy miejscami trzeci a na pierwszym planie jest ciągłe stwierdzenie głównych postaci jacy to ich partnerzy są piękny/idealni/seksowni i tym podobne. Mam wrażenie, że autorka przez połowę książki właśnie o tym pisze. Rozumiem, dlaczego ale takie ciągłe mówienie sprawia odwrotne wrażenie i w czytelnikowi rodzą się pytania "to jest fantasy akcji czy romans/erotyk z elementami fantastyki?". Naprawdę podoba mi się świat który pisarka stworzyła oraz ukazanie różnych kast czy ras w nim. Jednak nie wiem czy wezmę trzeci tom gdy już się pojawi. Głównie przez to ciągłe pisanie jacy to oni nie są seksowni, normalnie aż do obrzydzenia. W sumie to wszystkie postacie autorka opisuje jako "przepiękne", nie wiem czy w innych jej seriach też biegają postacie "bez skaz", jednak dla mnie jest to oznaka sztuczności świata i utrudnia wniknięcie w niego. Jednakże aby nie było iż narzekam, i to tylko na ten jeden wątek który w stanowi mniej więcej połowę powieści rozumiem, że takie coś może się niektórym czytelnikom podobać. Dla mnie jednak dużo ciekawszym jest wątek który został pokazany w prologu i gdyby cała książka traktowała tylko o nim poleciłbym każdemu kto lubi powieści w stylu detektywistyczne czy poszukiwanie skarbu w uniwersum fantastyki. Żałuje, że jest go tak niewiele ponieważ to właśnie on jest tym co przyciąga do książki a nie wzajemne wzdychania głównych bohaterów.
Za książkę do recenzji dziękuję wydawnictwu


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Andrzej Pupin - Piętno Ciemności

Zacząłem tę powieść czytać w piątek 19 czerwca ale panujące upały sprawiły iż musiałem odłożyć ją na dzień kolejny. I mimo, że w sobotę 20 c...