Sarah J. Maas - Dom Nieba i Oddechu część 2 [PRZEDPREMIEROWA]

Ech, skończyłem tę powieść. I cóż jestem rozdarty nad tym czy chce poznać kolejne części tej historii. Jednakże jeśli chodzi o polecenie Wam tych powieści to dobrze by było byście kupowali od razu obie części tego tomu. Dzięki temu nie będziecie musieli czekać po skończeniu pierwszej aż przyjdzie do Was kontynuacja.


------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Uroboros
Premiera: 1 czerwca 2022----------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

W krwistej, zmysłowej i pełnej akcji kontynuacji bestsellerowego Domu ziemi i krwi, Sarah J. Maas snuje porywającą opowieść o świecie bliskim eksplozji i jego mieszkańcach, którzy zrobią wszystko, aby go ocalić.
Bryce Quinlan i Hunt Athalar wraz z wierną drużyną przyjaciół i tych, którzy ich wspierają, wchodzą na nowy poziom gry. To już nie jest tylko bunt przeciwko Asterii. Dzięki odkryciu przez Bryce najpilniej strzeżonej tajemnicy gwiezdnych najeźdźców sprawa nabiera kosmicznego wymiaru i wraca do korzeni – do historii Midgardu w jej niesfałszowanej wersji. Do prawdziwego pochodzenia ras. Bohaterowie już wybrali – będą walczyć o wszystko. Tyle, że wymiary tej walki przerastają to, czego do tej pory doświadczyli.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Nie będę się powtarzał pisząc o elementach na które narzekałem w pierwszej części, jednak muszę przyznać iż ta zawiera więcej elementów tego drugiego wątku i mimo iż jest parę scen zbliżeń między głównymi postaciami o których pisać nie zamierzam ponieważ musiałbym na nowo narzekać. To dość szybko główny wątek przechodzi na poszukiwania oraz tego co odkryli. Nie będę tutaj o tym pisać ale ten wątek oraz w szczególności zakończenie książki sprawiło iż zacząłem na nowo myśleć o kontynuowaniu mojej znajomości serii Księżycowe Miasto. Chciałbym napisać dokładniej ale to stanowiłoby zbyt duży spoiler. Ale decyzje o poznaniu kolejnej części zostawię sobie do czasu gdy zostanie napisana i przetłumaczona. 
Czy polecam tę powieść? Jeśli znacie i lubicie pierwszy tom serii "Księżycowe Miasto", to tak? Jeśli lubicie lekką fantastykę z dużą, naprawdę dużą dawką romansu a w pewnych momentach nawet erotyki, ponieważ sceny głównych bohaterów trudno nazwać romansem, to tak. U mnie w pewnym momencie było ich zbyt wiele, ale to dlatego iż ja mam ogólnie awersję do takich scen i ich nagromadzenia. Jeśli zdołacie wybaczyć autorce, że 99% postaci występujących opisanych jest słowami "przepiękna", czy tym podobne oraz że nie są zbytnio skomplikowani to będziecie się dobrze bawić. 

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu


Komentarze