Agata Lasocka-Myszor - Sieć: Czas Adeptów

W wielkim skrócie Czas Adeptów jest ciekawą młodzieżówką pełną akcji i pozbawiona wątku zakorzenionego w większości tego typu dzieł.

----------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Empik Go
Seria: Sieć
Premiera: 26 kwiecień 2022


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Nick Smith ma niezwykły talent, pozwalający mu bezkarnie kraść samochody. Prosta robota, prawdziwa okazja... Co miałoby pójść nie tak?
Nastoletni złodziej na pewno nie spodziewa się obławy, strzelaniny i rudowłosej piękności, która zwerbuje go do Międzynarodowej Agencji Ochrony Sieci, tajnej organizacji poszukującej takich jak on – Utalentowanych. Od tej chwili Nick będzie ciężko pracował, by zostać Agentem. Wraz z czwórką podobnych do siebie młodych rekrutów rozpoczyna szkolenie dla adeptów.
Jak poradzi sobie z fanatycznymi wyznawcami Nowej Ery, polującymi na Utalentowanych, morderczymi treningami, własnymi lękami i pierwszą miłością? Czas pokaże...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Książka będąca początkiem serii weszła na rynek zupełnym cichaczem. Zupełnie jak ta osoba na zabawie która obserwuje wszystko z boku sali z myślami "Ja tu sobie tak postoje, nie zwracajcie na mnie uwagi", jednak w przeciwieństwie do mojego przykładu chciałbym byście zwrócili uwagę na tę powieść. Ta część jest krótka, starczy Wam na jeden, góra dwa dni jednak w stu procentach spełnia swoje zadanie zaciekawienia wykreowanym światem oraz przedstawienia bohaterów. Nie chcę Wam zdradzać założeń świata byście sami mogli go odkryć. 
Bohaterowie, mimo dość znacznej ilości postaci pierwszy tom serii ukazuje nam troszkę lepiej postacie Nicka, najnowszego nabytku Agencji oraz Rudej, jednakże mimo tego iż wiemy od nich więcej to tak naprawdę każda z postaci ma historie niedostępne dla czytelnika. Nie wzbudza to jednak irytacji a raczej ciekawość oraz chęć dowiedzenia się więcej nie tylko o głównych ale też postaci z drugiego czy trzeciego planu. 
Akcja powieści pomimo tego iż jest to pierwszy tom serii i umieszczenia dużego fragmentu książki w trakcie szkolenia cały czas pędzi do przodu. Czyta się to bardzo szybko i przyjemnie a duża w tym zasługa lekkiego pióra autorki. Zawiodę tych z Was którzy w młodzieżówkach szukają wątków romantycznych. Sieć jest czystą akcją i nawet jeśli pojawiają się zarysy związków to tylko i wyłącznie jako malutkie epizody gdzieś w tle. Mnie osobiście to nie przeszkadza jednak czujcie się ostrzeżeni.
Książka idealna aby wyłączyć się dla całego świata i zrelaksować obserwując przygody bohaterów. Podsumowując, z wielką przyjemnością polecam tę książkę każdemu fanowi książek akcji z elementami fantastyki. Z wielką chęcią zapoznam się z kolejnymi częściami serii.
Profil książki w serwisie lubimy czytać:


Komentarze