Jarrod Shusterman, Neal Shusterman - ROXY [PRZEDPREMIEROWA]

Rzadko sięgam po książki zmagające się z trudną tematyką. Jest to spowodowane tym, że często są one potraktowanie bardzo pobłażliwie. Jeśli chodzi o Roxy to mogę Wam już teraz napisać iż jest to kawał świetnej powieści.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: YA!
Premiera: 18 maj 2022

------------------------------------------------------------------------------------------
Opis wydawcy:

Mrożące krew w żyłach spojrzenie na epidemię opioidów, autorstwa Neala Shustermana i Jarroda Shustermana, bestsellerowego duetu „New York Timesa”.
Nad światem zwykłych ludzi rozciąga się toksyczna kraina iluzji, w której trwa niekończąca się Impreza. Ludzie znają jej uczestników po prostu jako „narkotyki”, „opioidy”, „leki”. Ale tutaj są oni złowrogimi bogami, bawiącymi się losem śmiertelników. Dwoje z nich, Roxy i Addison, założyło się o to, które z nich szybciej doprowadzi swoją ofiarę na samo dno…
Ich celem są Isaac i Ivy Ramey. Ivy jest nadpobudliwa i ma problemy z koncentracją. Isaac desperacko stara się wyzdrowieć po kontuzji sportowej, która może przekreślić jego szanse na stypendium. Oboje sięgają po pigułki, które mają im pomóc.
To początek ich wyścigu na dno, w którym stawką są życie i śmierć… Czy któreś z nich go wygra? I czym tak naprawdę jest w tym przypadku wygrana?
------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia: 

    W tej książce jest ukazana walka z uzależnieniem i to nie tylko od leków, mimo iż to właśnie one są na pierwszym planie. Bardzo ciekawie są ukazane te wszystkie leki. Największym plusem powieści jest brak jakiegokolwiek oceniania postaci. Nieważne czy to bohaterowie z pierwszego planu czy z tła, ocenę zachowań autorzy pozostawiają czytelnikowi. Mamy tutaj praktycznie czwórkę głównych bohaterów oraz całą masę postaci trzecioplanowych i tych z tła. Tekst dotyczący tej powieści będzie bardzo krótki jednakże najważniejsze byście zapamiętali iż jest to powieść godna polecenia. Najlepiej byście zostawili sobie jeden czy dwa dni w których zajmujecie się tylko tą pozycją. I nie chodzi tu o sposób napisania powieści, a raczej, że te lekko ponad czterysta stron sprawia iż będziecie musieli ułożyć sobie wszystko w głowie. Który element powieści uważam za najciekawszy? Ten w którym autorzy pokazują jak działają poszczególne uzależniacze. Gdy wydawnictwo znowu wyda powieść z takim trudnym tematem to chętnie ponownie sprawdzę.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:
Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu


Komentarze