Przejdź do głównej zawartości

Katarzyna Wycisk - Falcon 2. Na rozstaju dróg

Wiecie, nie planowałem tak szybkiego powrotu do uniwersum Falcon. Chciałem przeczytać tę książkę, tak samo jak i następną ale wcześniej miałem nadzieję na poznanie jednej bądź dwóch innych. No ale mówi się trudno i skoro już przeczytałem to czas coś napisać.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Ridero
Seria: Falcon
Premiera: 29 grudzień 2017

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Po katastrofalnej w skutkach akcji ratunkowej Alex zostaje zamknięta w odizolowanym pomieszczeniu Głównej Kwatery.
Dziewczyna nie wie, co stało się z towarzyszącą jej dwójką i resztą grupy. Obawia się, że zdrada Siedem przyniosła w rezultacie fatalne skutki i konsekwencje.
Nie widząc innego wyjścia, postanawia zawrzeć umowę z dowódcą Organizacji i pozostać w Kwaterze.
Co dziwne, nie wszystkie słowa ludzi Falconu brzmią jak szaleństwo. Ponadto, ich dowódca zdaje się mieć dobre, jego zdaniem uzasadnione, powody takiego, a nie innego postępowania.

Kto tak naprawdę jest zły? Falcon? Czy osoby z nadnaturalnymi zdolnościami? Którą ze stron wybierze Alex? I jakie konsekwencje poniesie za sobą jej decyzja?

Źródło:

https://ridero.eu/pl/books/falcon_ii/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 O rany, wiecie nie mam zamiaru powtarzać się ze swoim tekstem przy poprzednim tomie dlatego też ta opinia nie będzie tak rozbudowana. W tej części poznajemy bliżej działania organizacji Falcon. Nie chciałbym za bardzo zdradzać dlaczego jest tak a nie inaczej ponieważ jest to bezpośrednio związane z zakończeniem części pierwszej. Dlatego też wybaczcie iż będę bardziej enigmatyczny niż zazwyczaj.
Szczerze to widzę tę organizację trochę jak szkołę z internatem połączoną z akademią wojskową lub inną wersją firmy z pewnego starego serialu telewizyjnego "Dark Angel". Jednakże dzięki poznaniu się z nimi bliżej i postępowanie mimo pewnej brutalności, jest zrozumiała. Może w niektórych przypadkach radykalni ale nie można powiedzieć iż są stuprocentowo źli. To jest plus książki, przynajmniej dla mnie ponieważ lubię kiedy nie ma jasnych granic pomiędzy stronami dobra i zła. Coraz bardziej intrygująca jest więź pomiędzy Alex a Jeden, jej moc, ograniczenia czy możliwości. Mam nadzieję iż będzie o tym napisane więcej w zamknięciu serii. Dodatkowo mamy tutaj ukazaną jeszcze jedną organizację. Nie napiszę jednak o niej więcej ponieważ ona sama jest jedną wielką niewiadomą i nie zdziwiłbym się gdyby okazała się gorsza od samego Falconu. Jeśli chodzi o samo zakończenie to obawiałem się bardziej "polsatowskiego zakończenia", mam nadzieję iż wiecie co mam na myśli. Na szczęście mimo swojej otwartości jest ono powiedzmy, że zamknięciem pewnego wątku.
 Autorka dalej kontynuuje swój styl opowiadania w dwóch czasach. Który nie jest zły i widać pewną niewielką jeszcze ale swobodę w pisaniu. Ciężo wyrazić to słowami. Chodzi o to, że autor w pewnym momencie jest obserwatorem własnego uniwersum i czasem postaci które tworzy zaskakują jego samego. Tutaj widać nieśmiałe wybiegi postaci stworzonych przez autorkę by iść inną scieżką niż ta którą ona im zaplanowała. Z przyjemnością przeczytam zwieńczenie trylogii Falcon a także będę śledził karierę pisarki.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…