Przejdź do głównej zawartości

Katarzyna Wycisk - Falcon 3. Na drodze do prawdy

No i nastał ten dzień w którym uniwersum Falcon zamknęło się. A ja jestem na bieżąco z książkami autorki. Prawdopodobnie nie skończyłem jeszcze gościć jej na swoim blogu i nie mówię tu o nowej książce która jest w trakcie tworzenia. Jednakże na wywiad to będziecie musieli zaczekać aż znajdę jakieś ciekawe i co ważniejsze oryginalne pytania. A teraz zapraszam was do poniższego tekstu.

--------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Ridero
Seria: Falcon
Premiera: 1 września 2019

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Po wszystkim, co się stało, Alex nie jest już tą samą naiwną, przerażoną dziewczyną, co kiedyś. Stała się wojowniczką, której niestraszna nawet śmierć.
Łącząc siły z Alphas, postanawia stawić czoła Organizacji Falcon i zniszczyć ją raz na zawsze. Jednak osiągnięcie sukcesu nie będzie takie łatwe. Dziewczyna wraz ze swoimi przyjaciółmi znów musi zadecydować, komu może ufać.
Czy uda jej się odnieść zwycięstwo? Ilu bliskich jej sercu osób musi jeszcze zginąć? Czy w obliczu nadchodzącej wojny zachowa resztki duszy?

Źródło:
https://ridero.eu/pl/books/falcon_iii/

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Pozwólcie iż podczas zamknięcia serii będę czasem odnosił się do wszystkich trzech tomów. Oczywiście postaram się unikać spoilerów ale już znacie mnie chyba na tyle aby wiedzieć iż u mnie to normalka. Wiecie co muszę przyznać iż seria przypadła mi do gustu bardziej niż na początku sądziłem Był pewien moment podczas czytania pierwszego tomu iż miałem myśli typu "k..czę, dlaczego ja zawsze trafiam na tego typu bohaterki", jednakże ten wątek, który w większości książek młodzieżowych wysuwa się na pierwszy plan. Tutaj jest na drugim albo czasem trzecim. A w sumię mogę to zdradzić. Chodzi mianowicie o wątek romantyczny. I tyle w temacie, gdybym bardziej rozwinął mógłbym niepotrzebnie polecieć ze spoilerami. Drugi element który jest elementarną częścią gatunku a nie do końca mi pasuje są wyidealizowane cechy wyglądu zewnętrznego postaci. Tak męskich jak i źeńskich. Wiecie z przyjemnością przeczytałbym o postaciach ze zwykłym wyglądem. Przejdźmy dalej. Akcja, u tej to jest dużo. Wiecie jak ciężko oderwać się od książki gdy akcja pędzi "na łeb na szyję" a wy musicie coś zrobić? Całą seria ma wiele takich elementów pełnych akcji. Możnaby narzekać iż są one najczęściej w drugiej połowie książki a pierwsza to takie swoiste wprowadzenie jednakże właśnie w nim jest kilka elementów ważnych bez których sceny akcji byłyby nieczytelne.
 Postacie. O ich wyglądzie zewnętrznym nie będę pisać, by nie powtarzać się. Jednakże tutaj jest mały problem. Główna bohaterka ma bardzo złożoną osobowość co jest plusem. Jednakże kolejni bohaterowie wypadają przy niej słabo, przynajmniej przez pierwszy i drugi tom w trzecim odkrywamy dużo głębi bohaterów. Trochę człowiek żałuje iż dopiero pod koniec. Szczególnie pewna postać która na początku była tylko elementem tła a później awansowała do trzeciego a nawet czasami drugiego planu.
Styl autorki, wiecie jest on oryginalny, tak to dobre słowo. Rozszerzając to stwierdzenie można by napisać iż może to wyglądać dziwnie jednak mimo wulgaryzmów czy innych mocniejszych słów w ogóle to nie przeszkadza. Napiszę inaczej, gdyby zamiast nich dać jakieś łagodniejsze określenia brzmiałyby one sztucznie.
Seria jest brutalna, wulgarna i przepełniona akcją, jednakże bez przesadyzmu. Szczerze to mnie osobiście podobała się i z przyjemnością będę obserwować karierę pisarki. Cieszy mnie rónież definitywne rozwiązanie pewnych wątków. Jednakże jest również małą szansa na kontynuowanie historii. Mimo takowej furtki, zakończenie jest satysfakcjonujące. A seria mimo podania odpowiedzi na kilka pytań nadal ma wiele do zaoferowania.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…