Katarzyna Wycisk - Falcon 3. Na drodze do prawdy

No i nastał ten dzień w którym uniwersum Falcon zamknęło się. A ja jestem na bieżąco z książkami autorki. Prawdopodobnie nie skończyłem jeszcze gościć jej na swoim blogu i nie mówię tu o nowej książce która jest w trakcie tworzenia. Jednakże na wywiad to będziecie musieli zaczekać aż znajdę jakieś ciekawe i co ważniejsze oryginalne pytania. A teraz zapraszam was do poniższego tekstu.

--------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Ridero
Seria: Falcon
Premiera: 1 września 2019

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Po wszystkim, co się stało, Alex nie jest już tą samą naiwną, przerażoną dziewczyną, co kiedyś. Stała się wojowniczką, której niestraszna nawet śmierć.
Łącząc siły z Alphas, postanawia stawić czoła Organizacji Falcon i zniszczyć ją raz na zawsze. Jednak osiągnięcie sukcesu nie będzie takie łatwe. Dziewczyna wraz ze swoimi przyjaciółmi znów musi zadecydować, komu może ufać.
Czy uda jej się odnieść zwycięstwo? Ilu bliskich jej sercu osób musi jeszcze zginąć? Czy w obliczu nadchodzącej wojny zachowa resztki duszy?

Źródło:
https://ridero.eu/pl/books/falcon_iii/

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Pozwólcie iż podczas zamknięcia serii będę czasem odnosił się do wszystkich trzech tomów. Oczywiście postaram się unikać spoilerów ale już znacie mnie chyba na tyle aby wiedzieć iż u mnie to normalka. Wiecie co muszę przyznać iż seria przypadła mi do gustu bardziej niż na początku sądziłem Był pewien moment podczas czytania pierwszego tomu iż miałem myśli typu "k..czę, dlaczego ja zawsze trafiam na tego typu bohaterki", jednakże ten wątek, który w większości książek młodzieżowych wysuwa się na pierwszy plan. Tutaj jest na drugim albo czasem trzecim. A w sumię mogę to zdradzić. Chodzi mianowicie o wątek romantyczny. I tyle w temacie, gdybym bardziej rozwinął mógłbym niepotrzebnie polecieć ze spoilerami. Drugi element który jest elementarną częścią gatunku a nie do końca mi pasuje są wyidealizowane cechy wyglądu zewnętrznego postaci. Tak męskich jak i źeńskich. Wiecie z przyjemnością przeczytałbym o postaciach ze zwykłym wyglądem. Przejdźmy dalej. Akcja, u tej to jest dużo. Wiecie jak ciężko oderwać się od książki gdy akcja pędzi "na łeb na szyję" a wy musicie coś zrobić? Całą seria ma wiele takich elementów pełnych akcji. Możnaby narzekać iż są one najczęściej w drugiej połowie książki a pierwsza to takie swoiste wprowadzenie jednakże właśnie w nim jest kilka elementów ważnych bez których sceny akcji byłyby nieczytelne.
 Postacie. O ich wyglądzie zewnętrznym nie będę pisać, by nie powtarzać się. Jednakże tutaj jest mały problem. Główna bohaterka ma bardzo złożoną osobowość co jest plusem. Jednakże kolejni bohaterowie wypadają przy niej słabo, przynajmniej przez pierwszy i drugi tom w trzecim odkrywamy dużo głębi bohaterów. Trochę człowiek żałuje iż dopiero pod koniec. Szczególnie pewna postać która na początku była tylko elementem tła a później awansowała do trzeciego a nawet czasami drugiego planu.
Styl autorki, wiecie jest on oryginalny, tak to dobre słowo. Rozszerzając to stwierdzenie można by napisać iż może to wyglądać dziwnie jednak mimo wulgaryzmów czy innych mocniejszych słów w ogóle to nie przeszkadza. Napiszę inaczej, gdyby zamiast nich dać jakieś łagodniejsze określenia brzmiałyby one sztucznie.
Seria jest brutalna, wulgarna i przepełniona akcją, jednakże bez przesadyzmu. Szczerze to mnie osobiście podobała się i z przyjemnością będę obserwować karierę pisarki. Cieszy mnie rónież definitywne rozwiązanie pewnych wątków. Jednakże jest również małą szansa na kontynuowanie historii. Mimo takowej furtki, zakończenie jest satysfakcjonujące. A seria mimo podania odpowiedzi na kilka pytań nadal ma wiele do zaoferowania.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:


Komentarze