Przejdź do głównej zawartości

Philippa Gregory - Zakon Ciemności - Odmieniec

Okładka:

Opinia:

Książka jest pierwszym tomem serii Zakon Ciemności, niedługo zacznę czytać tom drugi a na trzeci będziecie musieli poczekać. Dobra, ale wróćmy do tematy. Jako, że jest to początek serii człowiek spodziewa się otwarcia kilku bądź kilkunastu wątków po czym ich rozwinięciu, zamknięciu kilku i zaostrzeniem apetytu na część drugą. Jednak w tej książce jest inaczej. Tak prawdę mówiąc tylko jeden wątek nie ostał zamknięty, i nie jest on nawet pierwszoplanowy. Takie postępowanie autorki mogłoby wskazać, że zmieni układ sił oraz uwagę czytelnika o sto osiemdziesiąt stopni. Jednak nie mówmy o spekulacjach i skupmy się na książce. Jest ona od początku do końca pełna akcji, czasem może nawet za bardzo przez co niektóre z postaci które wydają się ciekawe wychodzą bardzo płasko, aż chciałoby się by akcja na chwilę zwolniła i autorka skupiła się bardziej na budowaniu świata przedstawionego. Ja rozumiem lwia część tego tomu dzieje się za murami klasztoru, ale w takich "Dniach Ciemności" miejsce akcji to również zakon a jest on opisany nie tak pobieżnie. Jednak to tylko takie moje małe czepialstwo i piszę to byście nie odnieśli wrażenia iż książka jest idealna. Nie jest, ale mało jej brakuje.

Dodatek w wersji audio:


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…