Przejdź do głównej zawartości

Sally Green - Zła krew

Książka o której słyszałem wiele różnych opinii, niektóre nawet się wykluczały. Szczerze to tak wiele opinii podziałało na mnie jak magnes i skusiło do wyrobienia sobie własnej opinii.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Wydarzenie targów w Bolonii, przed premierą tłumaczone na 47 języków!

Wola przetrwania, która pokonuje wszelkie przeciwności.
Współczesny świat, w którym obok ludzi żyją wiedźmy – dobre białe oraz złe czarne. Piętnastoletni Nathan jest mieszańcem obu zwaśnionych, ściganym i wyalienowanym, lecz zdecydowanym przetrwać za wszelką cenę. Pierwsza część trylogii, która zostanie przetłumaczona w kilkudziesięciu językach.

Rekord Guinnessa: Najczęściej tłumaczona przed premierą książka debiutującego autora.


źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

A rany. Jestem rozbity po tej książce. Z jednej strony widzę tu inspirowanie popularnymi seriami książkowymi (seria o Harrym Potterze), małym nawiązaniem do uniwersum pewnej gry komputerowej (uniwersum Dragon Age). Oraz kilkadziesiąt innych zapożyczeń. Jest główny bohater który jest jakiś taki mdły. Nie, może niezbyt to dobre określenie. Płaski, prostolinijny, jednowymiarowy. A szkoda ponieważ jest tam potencjał na jakieś ciekawsze go zbudowanie. W żadnej z dotychczasowych pozycji które przeczytałem, główna postać nie była mi tak bardzo obojętna. Pozostałe postacie również mają podobne wady. Jednak wydaje mi się, że jeśli pisarka poćwiczy budowanie postaci i opowiadanie o nich będzie już tylko lepiej. A samo zakończenie jest tak bezczelnie zrobione jakby ktoś powiedział autorce "no dobra to tutaj skończ a dalszy ciąg będzie w kolejnej części". Naprawdę pozwólcie, że streszczę Wam tę książkę. Poznajemy bohatera, jego początkowe życie, trening oraz przygotowania do misji i w momencie gdy już ma na nią wyruszyć [BAM], koniec. Długo, naprawdę bardzo długo szukałem jakiegoś plusika, nawet niewielkiego i w końcu znalazłem. Niewielkie rozmiary poszczególnych rozdziałów jak i samej książeczki. Czego efektem jest dość szybkie przeczytanie jej. Powiedziałbym coś dobrego o stylu pisarki, ale jest on taki nijaki.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…