Przejdź do głównej zawartości

Overlord [seria] - opinia o grze


Opis:

Oto nastały nowe czasy, a wraz z nimi nowy ład-sługi i wszystkie magiczne stworzenia są bez litości ścigane po lasach o gościńcach. Nadchodzi jednak czas zemsty! Wielki Suweren, więziony dotąd w otchłani, przygotowuje swój powrót. Już niedługo potężne Imperium zachwieje się w swych posadach i zazna smaku cierpienia.


Opinia:

Jedna z nielicznych gier gdzie kierujemy tym złym. To my, a właściwie nasza armia sieje ból, zniszczenie i chaos. Dzięki temu, że jedną z scenarzystów jest Rihanna Pratchett możecie być pewni specyficznego humoru, nie wszystkim może on odpowiadać, ale dobrze, że jest. Produkcja jest na tyle interesująca, że nie raz łapałem się na tym, że zamiast wykonywać zadanie ja obserwowałem zachowanie moich chowańców. Tutaj nazywane są minionami, i możemy kierować ich czterema rodzajami. Podstawowe brązowe, czerwone, zielone i niebieskie. Każdy rodzaj ma swoje właściwości i tak brązowi są najsilniejsi oraz traktowani jak piechota, czerwoni natomiast dzięki zamiłowaniu do ognia oraz umiejętności jego rzucania mogą być niczym łucnicy. Zieloni to nasi skrytobójcy a niebiescy są może i najsłabsi ale nie można lekceważyć ich roli gdyż jako jedyni potrafią wskrzesić poległych towarzyszy. W drugiej części nasze miniony w pewnym momencie gry zyskują możliwość posiadania wierzchowców, ale nie będę o tym mówić. Jeśli chodzi o mechanikę gry to jest to gra akcji z kamerą umieszczoną za postacią [tzw. TPP], z elementami strategii oraz szczyptą rozwijania naszej bazy i dekorowania jej według własnych upodobań.

Zwiastun:Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…