Przejdź do głównej zawartości

Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes
Tym razem przychodzę do Was nie z książką a z serią książek o jednym z bardziej znanych detektywów. Z nieodłączną fajką w swoim płaszczu oraz nieodłącznym partnerem Watsonem. Wy już wiecie o kim mowa. Nasz detektyw jest ciekawą postacią nawet mimo końca którego mogliśmy się już domyślić ale nie mówmy o zakończeniu. Jeśli wierzyć wikipedii to Holmes pojawił się po raz pierwszy w książce "Studium w szkarłacie [https://pl.wikipedia.org/wiki/Sherlock_Holmes], chociaż nie wiem dlaczego ale mam niejasne wrażenie iż wcześniej pojawiał się w kilku opowiadaniach publikowanych na stronach jakiejś brytyjskiej gazety. Przy tej postaci podobnie jak przy "brytyjskim Janosiku", często ukazują się pytania postać fikcyjna czy historyczna. I niestety muszę wszystkich fanów teorii o jego prawdziwym pochodzeniu zasmucić gdyż jest to postać fikcyjna. Oczywiście jest kilka elementów w których autor wzorował się na postaciach istniejących, podobnie jak Ian Fleming ze swoim Jamesem Bondem ale było ich tak wielu, że nie sposób ich wypisać.

 I jescze taka mała prywata, osobiście nie pamiętam kiedy spotkałem się po raz pierwszy z Sherlockiem Holmesem, coś mi świta, że to podczas przebywania w bibliotece szkolnej i czytaniu psa Baskervillów [piszę z pamięci, wybaczcie jeśli błędnie], jednak nie jestem pewny czy wcześniej nie było jakiejś ekranizacji jego przygód. Ale raczej nie, ponieważ jeśli chodzi o kryminały w TV to pierwszymi były chyba filmy serii "Alfred Hitchock przedstawia". A wy? Mieliście kontakt z tym bohaterem? Pamiętacie swój pierwszy raz? Dajcie znać w komentarzach, i do zobaczenia [trochę dziwnie to brzmi], w kolejnych wpisach.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…