Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie - luty 2018

Marzec się zaczął a więc zgodnie z tradycją zapraszam na podsumowanie miesiąca poprzedniego. W tym miesiącu przeczytałem dziewięć książek. Osobiście jestem zadowolony z wyniku i jednocześnie pytam jak tam u Was z ilością książeczek.

Lista książek przeczytana w lutym:
1. Dariusz Pawłowski - Czarna Samica Kruka: Po Tamtej Stronie Świadomości [link]
2. Hubert Bojarski - Mad [link]
3. Stefania Jagielnicka - Kamieniecka - Wybranka Kosmity [link]
4. Łukasz Hypiak - Odcienie Ciemności [link]
5. Jakub Ćwiek - Czarny Rycerz [link]
6. Neil Gaiman - Dym i lustra. Opowiadania i złudzenia [link]
7. Miroslav Žamboch - Łowcy [link]
8. Miroslav Žamboch - Sierżant [link]
9. Miroslav Žamboch - Bez Litości [link]

Oprócz tego przeczytałem również książkę która nie została uwzględniona w powyższym wykazie ponieważ była ona napisana w języku innym niż polski i mimo, że przyjemnie mi się czytało [głównie przez wybór książki], jest to raczej wyjątek niż reguła. Chodzi mi oczywiście o Wehikuł czasu [link], zakupionego z oferty wydawnictwa ze słownikiem.

Jednak te dziesięć postów to nie wszystkie jakie pojawiły się na blogu w poprzednim miesiącu. Oprócz tradycyjnych już zapowiedzi na miesiąc przyszły oraz postów w stylu "Stąd ten cytat", który chciałby ukazywać się regularnie co miesiąc pojawiły się również wspominki w stylu przypomnienia o piosenkach  lat dziecięcych [link] oraz pokazanie czegoś nowego a mianowicie komiksu paragrafowego [link]. Pisałem również o grze fizycznej Słowny turniej [link], jak również chwaliłem się pewnym bogatym graficznie wydaniem Harrego Pottera [link], który zmienił świat i od 1997 [premiera pierwszego tomu] jest całkiem innym miejscem. Znalazło się również miejsce na kilka słów na temat filmu [link], który niestety miał potencjał do bycia dużo lepszym a wyszedł miejscami nużący i wiejący schematami tani romans. No i nie zapominajmy o Hani [link], projekcie krótkich opowiadań dla dzieci w wieku mniej więcej lat 4-8, niestety po trzech opowiadaniach musiałem odstawić projekt na bok i na dzień dziesiejszy nie mam kiedy uruchomić na powrót tej książeczki :(
Jak widzicie postów w lutym było 21 [blackjack, oj chyba za dużo gram w karty ;) ], co jak na najkrótszy miesiąc w roku [28 dni], jest dobrym wynikiem.
Zapomniałbym o wyzwaniu w którym wziąłem udział [i w którym biorę w tym miesiącu], a które otworzyła grupa na FB w której jestem [link]

Według statystyk bloggera, najchętniej odwiedzaym postem była opinia Łowcy a zaraz za nią jest opinia Dym i Luster gdzie łudzę się iż choć jedna czy dwie osoby klikną na zdjęciu by powiększyć je sobie i przyjrzeć tym pięknym okładkom jakie serwuje nam wydawnictwo mag. Aha, w tym miesiącu moja kolekcja Gaimana zwiększy się o Rzeczy Ulotne właśnie z tego wydawnictwa.

Cóż to by było na tyle. Cieszę się, że jesteście i mam nadzieję iż nie zanudzam Was swoimi tekstami. A jak tam upłynął wasz luty z chęcią przeczytam wszystkie komentarze.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…