Przejdź do głównej zawartości

Dmitry Glukhovsky - Koniec Drogi


Dzisiaj coś czego na blogu nie było. Krótki tekst o opowiadaniu. Nie zbiorze opowiadań a jednym, jedynym. Jest on dostępny razem z książką "Wędrowiec" ale ze względu na swą niewielką objętość po jego drugiej stronie jest fragment książki "Tekst", muszę Wam się przyznać iż nie czytałem tego zwiastunu gdyż mam zamiar przeczytać całość. Jest nawet na czytniku ale jakoś ciągle pojawiają się inne dzieła która wskakują na pierwsze miejsca do przeczytania. Jeśli chodzi o dorobek literacki autora to przeczytałem serię Metro, która urzekła mnie budową świata, oczywiście jakbym chciał się przyczepić to pewnie znalazłbym kilka elementów w których możnaby zarzucić nielogiczność czy wręcz wprowadzanie w błąd jeśli chodzi o skutki eksplozji ale należy pamiętać, że to książka z pogranicza post-apo zmieszane z fantastyką. i należy na niektóre elementy przymknąć oko. Czytałem jeszcze F.U.T.U.R.E, ale jakoś nie przypadł mi do gustu, pewnie dlatego że wtedy zbyt dużo tego gatunku czytałem i czułem lekki przesyt. Był gdzieś tam jeszcze krótki epizod z "Czasem Zmierzchu", ale ta książka jakoś nie została mi w pamięci.
Ten dziwny wstęp miał za zadanie pokazać Wam mój stosunek do dzieł autora. To opowiadanie jest bardzo mocno ugruntowane w uniwersum Metro więc jeśli nie odpowiada Wam ono to odpuście je sobie. Głównym bohaterem jest Wańka który w wyniku pewnych okoliczności wyrusza tytułową drogą w stronę z której nikt nie powrócił. Sama budowa Wańki jest bardzo prosta ale nie tego oczekuje czytelnik w trakcie lektury a bliższego poznania świata po tej całej apokalipsie. Osoby które znają serię Metro na pewno w pewnym momencie pomyślą "Chwila ale o tym byłą wzmianka w Metro 2033". Świetne opowiadanie i trochę szkoda, że musieliśmy czekać aż do lutego 2018 na jego polską premierę.

Link do profilu książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…