Przejdź do głównej zawartości

Motýlí dům - czyli czytamy po czesku


 Cześć, dzisiaj chciałbym Wam powiedzieć o książce którą będę czytać w najbliższej przyszłości ale której opinia nie pojawi się na blogu. A to dlatego iż [ale to wiecie po tytule], nie jest ona po polsku. Wiecie od pewnego czasu mam ochotę na kolejną książkę w innym języku a korzystając z okazji, że rodzice byli na wycieczce w Czechach to poprosiłem ich o jakąś książkę. Ta którą przywieźli to kryminał którego akcja dzieje się w Szwecji a przynajmniej to przeczytałem z tylnej części książki. Macie dwie wersje okładek gdyż książka posiada pewną nie wiem jak to nazwać nakładkę na tę podstawową. Jeśli wiecie jak coś takiego się nazywa to z chęcią się dowiem. Ta pomarańczowa jest niejako pierwotną okładką, ta druga moim zdaniem ładniejsza i bardziej klimatyczna jest dodrukowana. Książka ma twardą okładkę oraz jest szyta dzięki czemu będzie trwalsza.Wiecie może to się wydawać Wam dziwne, że chcę czytać akurat w tym języku którego nigdy się nie uczyłem i znam go jedynie z wycieczek do Czech i okazjonalnie oglądania telewizji z takim językiem.
Ta pozycja może być dla mnie sporym wyzwaniem i lektura książki może potrwać dłużej niż pozycja o podobnej objętości w naszym języku ale sam sobie narzuciłem to wyzwanie i mam zamiar je wykonać ;)

A czy wy daliście sobie jakieś wyzwanie? Z chęcią przeczytam o tym w komentarzach.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…