Richard Phillips - Remedium

Pamiętacie jak pisałem wam o książce "Drugi okręt", niecały tydzień temu [przynajmiej gdy to piszę], miała premiera drugiego tomu z trzech planowanych. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się o tej części czegoś więcej zapraszam poniżej.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Seria: Projekt Rho
Premiera: 13 kwietnia 2018

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Dyrektor NSA Jonathan Riles nie zdołał powstrzymać infiltracji amerykańskiego rządu przez Projekt Rho. Teraz kierujący Projektem Donald Stephenson zalewa świat serum zawierającym nanoboty obcych i udającym cudowne lekarstwo. Nikt nie jest w stanie długo sprzeciwiać się bezwzględnemu naukowcowi – skrytobójca znany jako El Chupacabra systematycznie eliminuje wszelką opozycję.
Na szczycie jego listy znajduje się trójka nastolatków, która ujawniła złowrogie plany Projektu Rho. W ciągu zaledwie kilku krótkich miesięcy życie tych młodych ludzi wywraca się do góry nogami i lądują w dziwnej, nowej rzeczywistości, w której ludzkie DNA mutuje w alarmującym tempie. Pragną zrozumieć, czym się stają, a jednocześnie są zmuszeni uciekać, by ratować życie. To właśnie oni wraz z sojusznikami muszą powstrzymać Projekt, zanim ten nieodwracalnie przekształci naturę człowieka.

źródło opisu: strona wydawcy

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Wiecie, drugi tom z planowanej trylogii ma ciężkie zadanie. Musi rozwinąć wątki z poprzedniej części, dodać coś od siebie i zostawić jakieś elementy dla trzeciej części. Muszę przyznać iż przez jakąś 1/3 książki obawiałem się iż autor nie sprostał temu zadaniu i delikatnie mówiąc jedyne co trzymało mnie przy niej to moja zasada aby nie pisać opinii książek nieskończonych. Na szczęście wszelkie moje uwagi zostały tym co się działo zniwelowane z nadwyżką. Dosłownie nie mogłem się oderwać od książki i nawet gdy musiałem to myśli moje cały czas wędrowały w jej kierunku aby dowiedzieć się jak sięto wszystko kończy. Mimo, że człowiek spodziewał się pewnych zakończeń to i tak z chęcią śledził te wątki gdyż byłem zaintrygowany co też autor zamieści i czy będzie element zaskoczenia. Podsumowując ten krótki tekst [dość enigmatyczny ponieważ nie chcę dawać spojlerów ani do pierwszego ani drugiego tomu], jeśli przypadł Wam do gustu "Drugi okręt" to ta część również się Wam spodoba.

profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze