O imionach słów kilka - czyli pisanie o niczym

Wiecie, że staram się podchodzić do tekstów typu wróżby, przeznaczenia czy znaczenia w sposób baaaaardzo ostrożny. Takie rzeczy tworzy mała armia psychologów i stosując różnego rodzaju ogólniki i półsłówka są oni w stanie dopasować jeden tekst do wielu osób tak by każda z nich sądziła iż jest tam wzmianka dokładnie o nich. A dlaczego do tego tekstu wybrałem akurat "znaczenie imion", dlatego iż tutaj bardzo łatwo o materiał źródłowy a sami możecie zrobić eksperyment sprawdzając własne imiona oraz wysyłając znajomym ich. W dalszej części posta posłużę się przykładem mojego imienia znaleziony tutaj. Jeśli będziecie mieć ochotę to sprawdźcie własne ;)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No więc zaczynajmny zabawę. Co takiego napisano o mnie i moich imiennikach.

Marcin to osoba o niespokojnym charakterze. Jest pełen lęku, napięty i gotowy do ucieczki. Ciężko go czasem zrozumieć i trudno tak naprawdę poznać, ponieważ jest introwertykiem – zamyka się w sobie, traci wiarę we własne siły i bywa nieśmiały. Jest bardzo wrażliwy na porażki, dlatego niechętnie podejmuje ryzyko. Nie lubi dwuznacznych czy wątpliwych sytuacji. W nic nie uwierzy, póki nie zrozumie dokładnie, czego się po nim oczekuje i co się mu proponuje. Najlepiej jeśli wszystko dokładnie zaplanuje i zorganizuje sam. W młodości lubi szaleć i często zmieniać otoczenie. Ma poczucie humoru, bujną wyobraźnię i twórczy umysł. Jest lubiany wśród znajomych. W miłości długo boi się zaangażować.

Zamyka się w sobie, traci wiarę we własne siły i bywa nieśmiały - wow, większej bzdury dawno nie czytałem. Spójrzcie na to jak wiele z siebie pokazuje na blogu i jak staram się aby w tych opiniach było czuć jakiś tam fragment mnie. Gdybym był nieśmiały czy nie wierzył we własne siły to już dawno pozbył się wszystkich elementów które robię po pracy i w domu najczęściej siedziałbym przed TV i z maniakalną częstotliwością zgłębiał programy typu "Dlaczego Ja". Jednak zdaję sobie sprawy iż osoby młodsze [mowa o uczniach szkół podstawowych i średnich], o takim imieniu mogłyby odnaleźć w tym fragmencie coś opisującego ich. Jednak przejdźmy do kolejnego fragmentu.

Marcin jest to imię pochodzenia łacińskiego od imienia Martius, oznacza: ten, który jest związany z bogiem Marsem.

Jeśli chodzi o tę informację to słyszałem to już nie raz. Jednak czy informacja iż Mars był rzymskim bogiem wojny nie stoi "po drugiej stronie barykady", z osobami które są "wrażliwe na porażki" i "niechętnie podejmują ryzyko". Serio nie widzicie tu sprzeczności.

---------------------------------------------------------------------------------

To tylko mały fragment tego co możecie zobaczyć pod moim imieniem, a dalej są jeszcze zabawniejsze teksty. Szczerze to dział "rodzina i miłość" po prostu mnie rozbawiły do tego stopnia, że musiałem poszukać jakichś smutnych informacji w internecie aby przestać się śmiać jak "głupi do sera". A pozostałe działy wcale nie były lepsze. Jeśli chcielibyście przeczytać to proszę bardzo, tylko nie piszcie iż was nie uprzedzałem. 

Jak zwykle zostawiam sekcję komentarzy do waszej dyspozycji i z chęcią przeczytam każdy który zostawicie ;)

Komentarze