Przejdź do głównej zawartości

Andrzej Wardziak - Infekcja: Exodus

Cześć, dziś mam Wam do pokazania drugą część serii Infekcja. Jak pewnie pamiętacie pierwszy tom opowiadał o początkowych dniach pandemii zombie. Czy przypadła mi do gustu kontynuacja? Od razu powiem iż tak a po więcej informacji zapraszam poniżej.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: Pascal
Seria: Infekcja (A. Wardziak)
Premiera: 31 sierpień 2016

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Kiedy martwi nie umierają, ziemia zamienia się w piekło.
Zombie-apokalipsy nie da się zatrzymać.
Autor w poprzedniej części pod tytułem „Infekcja: Genesis” obnażył stereotypowe myślenie współczesnego społeczeństwa. Tak, zombie może być każdy z nas. Czy jednak ktoś ze znanych nam bohaterów ocalał? Jaką szansę na przetrwanie ma rodzaj ludzki? I kto stoi za rozpowszechnieniem śmiercionośnego wirusa? Na walczących o przeżycie czeka kolejna pułapka – prócz żądnych krwi stworów, poluje na nich ich wojsko, które otrzymało polecenie zlikwidować każdego. Bez wyjątku.

źródło opisu: www.pascal.pl

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Po pierwsze muszę przyznać iż zakończenie pierwszego tomu było dla mnie jednoznaczne z zamknięciem części i mimo posiadania informacji o tym tomie to raczej myślałem iż autor skupi się na czymś innym niż stworzenie takiego wątku. Ale nie będę wdawał się w szczegóły by nie rzucać bezczelnym spojlerem co do zakończenia poprzedniego tomu. Jak zapewne pamiętacie tom pierwszy skupiał się na pierwszych dniach inwazji na terenach Warszawy. W tej części teren o którym się dowiadujemy jest już większy, a nawet w pewnym momencie dochodzą do nas wieści o innych krajach. Styl autora nadal gwarantuje nam [przynajmniej jak mamy na to czas], dość szybkie czytanie a akcja na stronach powieści cały czas pędzi na złamanie karku. W tej części widzimy już jak bohaterowie powoli zdają sobie sytuację z nowych reguł na świecie oraz próbują znaleźć sobie miejsce. Świetne czytadło w którym tak naprawdę nie ma żadnych niepotrzebnych elementów, nawet zamieszczony epilog pokazuje wszystko to co powienien, pozostawiając jednocześnie niewielką furtkę dla potencjalnej kontynuacji lub samodzielnego wymyślania przygód bohaterów.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…