Przejdź do głównej zawartości

Jay Kristoff - Bratobójca

I wracam do Was z kolejnym tomem wojny lotosowej. Obiecuję iż na opinię trzeciego tomu nie będziecie musieli czekać aż tak długo. Ponieważ sam jestem ciekaw co wydarzy się w Głoszącej Kres.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
seria: wojna lotosowa
premiera: 16 marzec 2016

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Rozbite imperium
Groźba wojny domowej unosi się nad imperium Shimy. Gildia Lotosu konspiruje w celu odnowienia dynastii i zdławienia rosnącego buntu przez zaprzysiężenie nowego szoguna. Nie pragnie on niczego więcej niż widzieć Yukiko martwą!
Mroczne dziedzictwo
Yukiko i potężny tygrys gromu Buruu zostają okrzyknięci bohaterami. Ale sama Yukiko jest zaślepiona rozpaczą z powodu śmierci ojca. Wściekłość i jej zdolność słyszenia myśli powoli doprowadzają ją na skraju szaleństwa.
Nadchodząca burza
Rebelianci Kagé czają się w komnatach pałacu szoguna. Planują spisek w celu obalenia szoguna przed jego wstąpieniem na tron. Nowy wróg zbiera siły. Tymczasem po drugiej stronie oceanu Yukiko i Burru zmierzą się z wrogami, których nie pokona ani katana, ani tygrysi pazur.

źródło opisu: Wydawnictwo Uroboros

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Wiecie, stęskniłem się za relacjami Yukiko i Buruu i mimo iż książka całościowo podobała mi się to samej Yukiko było mało. Nie znaczy to iż ten tom, który notabene jako środkowy i trudniejszy do napisania jest zły czy pozbawiony ciekawych postaci. Praktycznie cała część książki dzieje się w stolicy kraju. Główną bohaterką tej części jest Nikt, której imię poznajemy w trakcie książki i nie jest to żaden spoiler ale przez jakąś 1/3 książki jest nam znana właśnie pod takim pseudonimem. Oprócz tego jest jeszcze jedna postać ale o niej nie chciałbym Wam wspominać gdyż akurat jej rola jest bardzo mocno powiązana z głównym nurtem fabuły. Jeśli chodzi o to czy książka czymś mnie zaskoczyła to była jedna taka scena gdy powiedziałem coś w stylu "wow, o tym akurat nie pomyślałem". Była również taka której można się było spodziewać ale pozostawiła ona myśli typu "ale, że co". Możliwe iż to tylko mój wymysł, ale mam wrażenie że w tym tomie jest więcej scen z przyspieszoną akcją. Nie jest to wada ponieważ autor bardzo plastycznie ukazuje tego typu szybkie obrazy ale mam nadzieję iż nie przesadzi zbytnio z jej ilością w zamknięciu trylogii. Chciałbym również pochwalić korektę które jest dużo lepsza niż w poprzedniej części gdzie znalazłem kilka literówek czy zgubionych liter, ale nie było ich tak wiele by uznać to za dyskwalifikację. W tej części albo nie było takiego pominięcia albo też ja ich nie zauważyłem. Słowem podsumowania, jest to bardzo dobra kontynuacja która rozwija postacie główne, daje nam pytania i odpowiedzi oraz rozbudzając nasze zainteresowanie dalszymi dziejami wojny lotosowej.

profil ksiażki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/290660/bratobojca

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…